Pereiti prie turinio

Guild Wars 2

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Guild Wars 2
Kūrėjas ArenaNet
Leidėjas NCsoft
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius Jeremy Soule
Išleidimo data 2012 m. rugpjūčio 28 d.
Žanras (-ai) MMORPG
Režimas Daugelio žaidėjų
Reitingai ESRB: T
PEGI: 12
Platforma Microsoft Windows
Versija
Variklis
Platinimas Optinis diskas, platinimas internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Guild Wars
Kitos dalys
www.guildwars2.com

Guild Wars 2 – MMORPG žanro kompiuterinis žaidimas, sukurtas bendrovės „ArenaNet“. Žaidimą 2012 m. rugpjūčio 28 d. išleido „NCsoft“. Žaidimo veiksmas vyksta fiktyviame fantastiniame Tyrijos (angl. Tyria) pasaulyje, praėjus 250 metų po įvykių pirmojoje „Guild Wars“ serijos dalyje.

2015 m. rugpjūčio mėn. duomenimis, žaidimo vienetų buvo parduota daugiau nei 5 milijonai, žaidimas tapo nemokamas (free-to-play).[1]

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Guild Wars 2“ išsiskiria iš kitų šio žanro žaidimų[2] savo pagrindine siužeto linija, kuri plėtojama atsižvelgiant į žaidėjo atliktus veiksmus[3], kas būdinga vieno žaidėjo vaidmenų žaidimuose (RPG), bet retai (jei iš vis) taikoma daugelio žaidėjų interneto žaidimuose. Žaidime neliko tradicinio užduočių vykdymo[4] kaip kituose šio žanro žaidimuose, vietoje to buvo įdiegta dinamiška įvykių sistema, kuri leidžia žaidėjui įsitraukti į tik tam tikru metu bei tam tikroje pasaulio vietovėje vykstančius įvykius ir atlikti reikiamas užduotis. Nepriklausomai nuo to, ar žaidėjas įvykdys užduotis laiku ar ne, įvykių seka vis tiek pasikeis.

Taip pat žaidime buvo įdiegta ir unikali dinamiška kovos sistema, leidžianti veiksmingai panaudoti sinergiją tarp dviejų profesijų ir pasinaudoti žaidimo aplinka kaip ginklu.[5] Žaidime taip pat įdiegta kovos po vandeniu sistemos mechanika, suteikianti naujų gebėjimų. Buvo sumažintas klasių gebėjimų sąrašas, tokiu būdu palengvinant magijos naudojimą. Be to, kiekviena klasė turi gana didelę ginklų įvairovę, kurių panaudojimo galimybės ženkliai skiriasi nuo kitų klasių. Galima nešiotis dvi poras ginklų, kurias galima keisti kovos metu, ir įvairiai derinti sukuriant savo paties unikalią kovos sistemą.

„Guild Wars 2“ naudoja smarkiai patobulintą „Guild Wars“ grafikos variklį, kuris žaidimui suteikia realiu laiku besikeičiančią 3D aplinką, patobulintą fizikos dėsnių sistemą, animaciją bei žaidimo video intarpai parenkami ir pateikiami žaidėjui pagal rutuliojamą siužetą.[6]

Žaidime galima pasirinkti iš 5 rasių ir 8 profesijų (klasių). Pirmos dvi rasės, žmonės ir charr, jau buvo pristatytos pirmojoje serijos dalyje „Prophecies“, kitos dvi – asura ir norn – „Eye of the North“ papildyme, trečioji, sylvari, buvo įtraukta šioje dalyje. Dar viena unikali savybė: žaidime nėra „tikros“ gydymo sugebėjimų turinčios klasės[7], kiekviena klasė turi savo unikalius gydymo sugebėjimus. Taip pat buvo pristatyta dar viena tokio tipo žaidimuose nematyta savybė: žaidėjui esant ant mirties ribos, jis dar turi galimybę per tam tikrą laiką pribaigęs priešą(-us) atsikelti (padedant kito žaidėjo viskas vyksta greičiau), tačiau jei to padaryti nepavyksta, žaidėjas miršta ir sulaukia panašių pasekmių kaip ir kituose MMORPG žaidimuose.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Purchese, Robert (2015-08-29). „ArenaNet explains Guild Wars 2 going free, and the addition of raids“. Eurogamer. Gamer Network. Nuoroda tikrinta 2015-08-29.
  2. Guild Wars 2 Design Manifesto – ArenaNet blogas. ArenaNet. (angl.)
  3. Personal Story Overview | Guild Wars 2 Archyvuota kopija 2012-05-09 iš Wayback Machine projekto.. guildwars2.com. (angl.)
  4. Dynamic Events Overview | Guild Wars 2 Archyvuota kopija 2012-05-07 iš Wayback Machine projekto.. guildwars2.com. (angl.)
  5. Combat | Guild Wars 2. guildwars2.com. (angl.)
  6. Anderson, Luke (2009). Guild Wars 2 Impressions Archyvuota kopija 2012-09-30 iš Wayback Machine projekto.. Gamespot. Nuoroda tikrinta 2012-04-07. (angl.)
  7. Healing and Death | Guild Wars 2 Archyvuota kopija 2011-05-11 iš Wayback Machine projekto.. guildwars2.com. (angl.)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]