George F. Kennan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Džordžas Kenanas 1947 m.

Džordžas Frostas Kenanas (George Frost Kennan, 1904 m. vasario 16 d. – 2005 m. kovo 17 d.) buvo JAV diplomatas, politologas ir istorikas.[1] Dž. F. Kenanas geriausiai yra žinomas kaip „varžymo politikos tėvas“ bei svarbi figūra Šaltojo karo pradžioje. Jis taip pat rašė istorinius veikalus apie santykius tarp Rusijos ir Vakarų pasaulio.

Penktojo dešimtmečio pabaigoje Dž. Kenano veikalai įkvėpė Trumeno doktriną, po kurios jis tapo viena ryškiausių figūrų Šaltojo karo istorijoje. Jo 1946 m. parašytoje "Ilgoje Telegramoje"[2] buvo teigiama, jog TSRS režimas sparčiai plečiasi ir tai reikia kuo skubiau sustabdyti regionuose, kurie yra strategiškai svarbūs Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Dž. Kenanas taip pat buvo vienas pagrindinių Maršalo plano iniciatorių.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Kennan George Frost (Džordžas Frostas Kenanas). Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. IX (Juocevičius-Khiva). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2006. 736 psl.
  2. Keene, George. „Photocopy of Long Telegram -- Truman Library“ (PDF). Suarchyvuotas originalas (PDF) 2014-12-12. Nuoroda tikrinta 2012-05-17.