Gene Wilder

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Gene Wilder 2007 m.
Gene Wilder 1984 m.

Džinas Wilderis (angl. Gene Wilder, 1933 m. birželio 11 d. – 2016 m. rugpjūčio 29 d.) – garsus JAV aktorius, įsiamžinęs daugiau nei 30 kino filmų.

Didžiausią šlovę jam atnešė pagrindinis vaidmuo filme „Vilis Vonka ir šokolado fabrikas“. Džinas taip pat žinomas dėl savo bendradarbiavimo su rašytoju, prodiuseriu ir režisieriumi Melu Bruksu. Kartu jie sukūrė daugybę filmų, už kuriuos jis buvo nominuotas dviem Oskarams.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimęs Milvokyje, rusų ir žydų imigrantų sūnus, Wilderis studijavo dramą Ajovos universitete, vėliau atliko praktiką Didžiosios Britanijos teatruose. Tarnavo JAV armijoje nuo 1956 iki 1958 metų. Baigęs tarnybą Wilderis pradėjo sėkmingai vaidinti Brodvėjaus šou pasirodymuose. 1964 m. jis susitiko Melą Bruksą, kuris šį pakvietė į savo filmą.

Didžiausia žvaigžde Džinas tapo septintajame dešimtmetyje, įkūnydamas ikoniškiausius to periodo personažus.

Septinto dešimtmečio pabaigoje bei aštuntajame dešimtmetyje su kolega Ričardu Pryoriu vaidino daugelyje komedijų. Jų komiškas duetas susilaukė didelės sėkmės ir pripažinimo.

Wilderis vedė 1984 metais, tačiau jo žmona Gilda mirė nuo vėžio po penkių santuokos metų.

2005 metais Džinas išleido savo autobiografinę knygą, kuri susilaukė populiarumo dėl autoriaus atvirumo ir yra laikoma viena iš geriausių Holivudo aktorių memuarų pavyzdžių.

Šiuo metu jis nebėra aktyvus aktorius, ramiai gyvena su antrąja žmona Karen, su kuria susituokė 1991 metais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]