French house

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

French house arba prancūziškas house – vėlyvųjų XX a. 10-ojo deš. house muzikos formų, XX a. 10-ojo deš. ir XX a. 1-ojo deš. Europos šokių muzikos scena ir paskutinė Euro disko forma. Šis stilius dar vadinamas naujuoju disko, French touch, filter house ar tekfunk. Šio stiliaus pradžioje dauguma atlikėjų naudojo filter house elementus, kaip antai Daft Punk. Kiti atlikėjai daugiau naudojo vokalą ir kitų dainų pavyzdžius. Senasis French house yra ganėtinai panašus į funky house.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

French house daug įtakos turėjo 1970-ųjų Euro disko ir neilgai gyvavęs space disko (kosminis disko), kuris Prancūzijoje buvo labai populiarus. Daug įtakos turėjo ir P-Funk stilius. Tačiau vieną iš didžiausių įtakų šiai muzikai padarė elektroninės muzikos kūrėjas ir grupės Daft Punk narys Thomas Bangalter. Šis stilius sparčiai populiarėjo, ir buvo nuolat rodomi muzikos klipai ar specialios šio muzikos stiliaus laidos. Tokios grupės kaip Daft Punk, Cassius ir Stardust buvo pirmosios Prancūzijos grupės, pasiekusios tarptautines aukštumas, ir savo klipuose rodyti šio stiliaus ištakos šaknys (mat daugelyje klipų vaizduojami su tuo stiliumi susiję dalykai, dj’ai ir t.t). Neilgai trukus populiarumo susilaukė ir tokie atlikėjai kaip Bob Sinclair ir Modjo, kurie prisidėjo prie šios muzikos populiarinimo. Dabar daugelis šio žanro atlikėjų nebe kuria kažko tikrojo french house, o kitą, tačiau nemažai panašumų turintį stilių – electro house, kurį yra labai pamėgę tectonik šokėjai.

Terminai, kilmė ir pakitimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sąvoką „french house“ pirmą kartą buvo paminėta 1999 m., vienoje iš televizijos kanalo MTV laidų, norint apibūdinti Prancūzijos muzikos tokį staigų sprogimą. Laidos metu buvo apklausinėjami garsesni atlikėjai, norint supažindinti europiečius su šią muzika, nes daugelis Europoje šį stilių vadino new disko ar disko house. Ypač vadinamasis „disko house“ buvo populiarus Graikijoje, taip pat Kanadoje ar Ibizos saloje, kur britų turistai pamėgę šią salą atostogaudavo ir klausydavo šios muzikos vakarėliuose. Tačiau šiandien vadinamąjį happy house tebegroja keletas dj'ų Londone, kurie priklauso muzikos įrašų kompanijai Ministry of sound.

French house visada turėjo du labai artimus bruožus: tai vadinamasis French touch, kuriam daug įtakos turėjo „space disco“, bei kitas bruožas – Euro disco, kuriam daug įtakos turėjo 70-ųjų muzika, o ypač Alec R. Costandinos muzikinė produkcija. 2000 m. šie du dalykai skilo. Tačiau french house išliko prie vadinamojo french touch tipo, Euro disco vokalų ir raminančių space disco temų. Kažką panašaus į tai sukūrė Bob Sinclair 2006 m. , savo garsiajame hite World, Hold On (Children of the Sky), tačiau retai kad koks atlikėjas vartotų visus tris elementus savo kūryboje. Space disco dar buvo galima vadinti populiariu, tačiau tik pačioje Prancūzijoje. Vėliau šis disco muzika virto į sunkiąją instrumentinį French house versija, o netrukus net imta šią muziką kai kur vadinti gėjų muzika. Ibizoje disco huose imta maišyti su kitų stilių priemaišomis, todėl ir ten keitėsi pati muzika.

French house turėjo nemažos įtakos atlikėjui Benny Benassi, kuris naudodamas šiuos elementus sukūrė tek-house, kuris Prancūzijoje susilaukė didelio pasisekimo. Daugelis kūrinių buvo remixuota electro house stiliumi, dėl ko greitai atsirado didelė auditorija žmonių, šokančių garsųjį Tectonic šokį.

Žinomi atlikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]