Flat white

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Flat white su latte art.

Flat white – kavos su pienu gėrimas, atsiradęs Australijoje ir N. Zelandijoje.[1] Gaminamas pilant į viengubą ar dvigubą espresą smulkiaputį pieną. Smulkiaputis pienas suteikia glotnią aksominę tekstūrą. Gali būti puošiamas latte art. Paprastai patiekiamas mažuose 150–160 mililitrų keraminiuose puodeliuose.

Ši kavos rūšis panaši į latte ir café au lait.

Panašios kavos rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Kapučinas. Panašus, bet daug kur daromas su „sausa puta“ (t. y., naudojamas stambiaputis pienas). Flat white nesiskiria nuo originalaus itališko kapučino, kuris yra viengubas espresas su smulkiapučiu pienu, pateiktas 150–160 ml puodelyje.[2]
  • Ispaniškas cafe con leche. Panašus į flat white, bet naudoja šutintą pieną. Gaminant flat white naudojamas pienas, kaitintas garais iki 60–70 °C. Žemesnė kaitinimo temperatūra išlaiko pieno riebalus ir baltymus natūralesnius, dėl ko pienas išlaiko saldų skonį. Šis skonis dingsta šutintame piene, kurį kaitina 95-99 °C temperatūroje.[3] Cafe con Leche neturi smulkiapučio pieno sluoksnio.
  • Latte. „Vienintelis skirtumas tarp šių gėrimų yra indas, kuriame jis pateikiamas. Flat white patiekiamas keraminiame puodelyje, paprastai tos pačios talpos (200 ml) kaip ir latte stiklinė. Kai kuriose kavinėse ant latte užpila papildomų putų, o kitose – kavos įpila mažiau.“[4]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Symons, Michael (2007). One continuous picnic: a gastronomic history of Australia. Melbourne University Publishing, 366.
  2. „L'Espresso Italiano e il Cappuccino Italiano Certificati“ (PDF). Istituto Nazionale Espresso Italiano. Nuoroda tikrinta 2012-08-22. 
  3. „Milk Frothing Guide - Hello Milk!“. CoffeeGeek.com. Nuoroda tikrinta 2010-04-07. 
  4. Carmody, Kathleen. "Coffee culture", 2004-04-20. Nuoroda tikrinta 2010-04-07.