Federalinė specialiosios statybos agentūra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Rusijos Federalinės specialiosios statybos agentūros vėliava (2000 m.)
Dabartinis FSSA direktorius armijos generolas N. Abroskinas

Federalinė specialiosios statybos agentūra, FSSA (rus. Федеральное агентство специального строительства; Спецстрой России) – sukarinta Rusijos Federacijos federalinė institucija, vykdanti ypatingos svarbos statybos ir kitokius infrastruktūros kūrimo ir palaikymo darbus.

FSSA direktorius – armijos generolas Nikolajus Abroskinas.

Pagrindiniai FSSA uždaviniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • specialiųjų ir gamybinių objektų, užtikrinančių valstybės saugumą, gynybą ir teisėtvarką, statyba
  • kariuomenės dislokavimo vietų įrengimas, gyvenamųjų ir socialinės infrastruktūros objektų, skirtų ginkluotosioms pajėgoms, federalinėms vykdomosios valdžios institucijoms, Rusijos Federacijos subjektų valdžios organams ir vietos savivaldos organams, statyba
  • branduolinių ginklų gamybos ir saugojimo komplekso įmonių, cheminio ir kitokių masinio naikinimo ginklų saugyklų ir naikinimo įmonių statyba ir rekonstrukcija
  • gynybinės ir bendrosios paskirties automobilių kelių techninis aptarnavimas ir atstatymas Rusijos Federacijos teritorijoje, taip pat jų statybam veikiant kaip rangovui.
  • elektros energijos tiekimo tinklo veiksnumo didinimas, eksploatavimas ir atstatymas siekiant palaikyti valstybės gynybinę galią ir saugumą
  • dalyvavimas atstatant specialiuosius objektus rajonuose, nukentėjusiuose nuo ypatingų situacijų, avarijų, kastastrofų ir stichinių nelaimių
  • mobilizacinės paskirties objektų statyba ir atstatymas
  • karinių vienetų kovinės ir mobilizacinės parengties palaikymas savo kompetencijos srityje
  • karinių vienetų kariškių ir civilių tarnautojų apmokymo veikti statant specialiusoius objektus ir kelius, eksploatauojant ir atstatant vieningą elektros energijos tiekimo tinklą organizavimas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1951 m. TSRS Vidaus reikalų ministerijos sudėtyje buvo įkurta Statybos valdyba Nr. 565 (rus. Управление строительства № 565), kuri 1953 m. liepos 13 d. buvo reorganizuota į Vyriausiąją specialiosios statybos valdybą (Главное управление специального строительства). Ši organizacija turėjo skubiai aplink Maskvą sukurti priešlėktuvinės gynybos sistemos infrastruktūrą.
1953 m. spalį šios organizacijos sudėtyje buvo organizuota Leningrado valdyba, turėjusi ten statyti PLG objektus.

Nuo 1955 m. organizacijos veikla išsiplėtė, nes ji ėmė įvairiuose regionuose statyti kosminių tyrimų objektus (skrydžių valdymo centrą, gamyklas, bandymo stendus ir kt.).

Beveik visą savo istoriją FSSA stato ir rekonstruoja aviacijos pramonės objektus, pvz., Tušino mašinų gamybos, Saratovo ir Voronežo aviacijos, Maskvos sraigtasparnių gamyklos.
Nuo 1970 m. FSSA dalyvavo statant atominių povandeninių laivų statybos ir remonto įmones.

Per 50 veiklos metų pastatyta daug gamyklų (pvz., Aukštutinės Saldos metalurgijos kompleksas, Voronežo mechanikos gamykla, Samaros hidroautomatikos gamykla, IžMašas ir kt.), mokslinio tyrimo ir projektavimo institutų (pvz., Televizijos MTI ir Automatinės aparatūros MTI Maskvoje, bandomasis konstravimo biuras „Raduga“ Sankt-Peterburge ir kt.).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]