Europos migracijos tinklas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Europos migracijos tinklas (angl. European Migration Network - EMN) – tai Europos Sąjungos (ES) finansuojamas tinklas, įsteigtas siekiant teikti naujausią, objektyvią, patikimą ir palyginamą informaciją apie migraciją ir prieglobstį Europos Sąjungos institucijoms bei Europos Sąjungos valstybių narių valdžios institucijoms, siekiant prisidėti prie politikos formavimo šiose srityse. EMN taip pat siekia supažindinti su šia informacija ir plačiąją visuomenę. EMN buvo įkurtas Europos Vadovų Tarybos 2008 m. gegužės 14 d. sprendimu Nr. 2008/381/EB.

Tikslai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valstybių narių poreikį keistis informacija visais su migracija susijusiais klausimais ir prisidėti prie bendros prieglobsčio ir imigracijos politikos formavimo iš pradžių iškėlė Lakeno Europos Vadovų Taryba 2001 metais. Ši iniciatyva buvo paremta 2003 metais Salonikų Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu pradėjus bandomąjį projektą.

Hagos programa pabrėžė bendros su migracija susijusių reiškinių analizės poreikį, o ją pakeitusioje Stokholmo programoje taip pat akcentuojama informacijos apie migraciją ir prieglobstį palyginamumo ir keitimo tarp šalių narių svarba. Atsižvelgiant į tai, 2008 m. buvo įkurtas EMN.

Tinklo struktūra ir organizavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

EMN veiklą koordinuoja Europos Komisijos vidaus reikalų generalinis direktoratas. Kiekvienoje valstybėje narėje ir Norvegijoje yra įkurti nacionaliniai informacijos centrai (EMN NIC), kurie koordinuoja tinklo veiklą šalyje. EMN NIC skiria valstybių narių vyriausybės. Valdyba, kurią sudaro Europos Komisija ir kiekvienos valstybės narės atstovas, priima svarbiausius politinius sprendimus. Taip pat stebėtojo teisėmis dalyvauja atstovai iš Europos Parlamento, Europos pasienio ir kranto apsaugos agentūra, Pagrindinių teisių agentūros, Europos prieglobsčio paramos biuro bei ES kovos su prekyba žmonėmis koordinatorius.

Ataskaitos, studijos ir kitos publikacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

EMN rengia metines politikos ataskaitas, studijas ir trumpas apžvalgas (angl. EMN Inform) prieglobsčio ir migracijos politikos temomis. EMN paprastai nevykdo pirminių mokslinių tyrimų, o renka, analizuoja, lygina ir apibendrina informaciją, gautą iš visų valstybių, dalyvaujančių EMN veikloje. EMN išvystė Ad-Hoc paklausimų sistemą, skirtą užduoti konkretiems klausimams migracijos ir prieglobsčio tema, taip pat sukūrė EMN prieglobsčio ir migracijos žodyną, siekiant taip pat jį įtraukti į daugiakalbę ES duomenų bazę (angl. Terminology for Europe) (IATE)). EMN nuolat pateikia informaciją apie politinius pokyčius ES lygmeniu ir valstybėse narėse, taip pat naujausią migracijos ir tarptautinės apsaugos statistiką bei kitas naujienas EMN biuletenyje (angl. EMN Bulletin). Nuo 2009 m. EMN prisideda prie Europos Komisijos metinės imigracijos ir prieglobsčio ataskaitos rengimo. Taip pat EMN sao veikla prisideda prie ES diskusijų konkrečiais migracijos ir prieglobsčio politikos klausimais, pavyzdžiui, apie darbo jėgos paklausą, nelegalia migraciją, šeimos susijungimą ir tarptautinius studentus. EMN glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis, atsižvelgiant į konkrečius tyrimus ir politines temas, pavyzdžiui, su Europos Komisijos Statistikos agentūra ir Europos Komisijos Mokslinių tyrimų direktoratu, Pagrindinių teisių agentūra (FRA), FRONTEX, Europos prieglobsčio paramos biuru (EASO), ES kovos su prekyba žmonėmis koordinatoriumi ir Europos didžiųjų miestų asociacija.

Pokyčiai EMN veikloje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nepriklausomas išorinis EMN veiklos vertinimas prasidėjo 2010 m., o galutinė ataskaita buvo parengta 2011 m. pabaigoje. Pagrindinė vertinimo išvada buvo ta, kad EMN veikia gerai ir teikia naudingą informaciją migracijos politikos formuotojams. Taip pat buvo nurodytos sritys, kurias EMN turėtų stiprinti: padidinti lankstumą, kad EMN galėtų toliau plėtoti savo gebėjimą reaguoti į trumpalaikius informacijos poreikius, taip pat ir ilgalaikius bei stiprinti bendradarbiavimą su kitomis institucijomis. Į išorinio audito pastebėjimus buvo atsižvelgta priimant EMN 2012 m. ir 2013 m. metines programas – buvo priimta nemažai naujovių, siekiant geriau reaguoti į politikos formuotojų informacijos poreikius. Atsižvelgiant į šį vertinimą, 2012 m. rugpjūčio 1 d. Europos Komisija paskelbė EMN ir jo ateities plėtros ataskaitą (COM (2012) 427 galutinis).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Europos migracijos tinklo svetainė                      


2008/381/EB: 2008 m. gegužės 14 d. Tarybos sprendimas dėl Europos migracijos tinklo sukūrimo

Galutinė išorinio EMN veiklos vertinimo ataskaita

EMN ateities plėtros ataskaita

EMN būklės ataskaita

Išorinės nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kategorijos: Europos Sąjungos Institucijos, Migracija.