Pereiti prie turinio

Europa Philharmonie

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Europa Philharmonie

Europa Philharmonie – Europos simfoninis orkestras, kurį sudaro muzikantai iš Europos Sąjungos šalių, taip pat muzikantai iš viso pasaulio, kuriems Europa yra namai.

Orkestras buvo įkurtas 2009 m. Badeno-Viurtembergo žemėje, Vokietijoje, palaikomas asociacijos Friends of Europa Philharmonie. Įkūrėjas ir vyriausiasis dirigentas yra Reinhard Seehafer.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Europos orkestro idėja kilo profesoriui Liudvik Wolf-Dieter ir dirigentui Reinhard Seehafer. Veliau, Europai tapus vieninga, prie orkestro veiklos prisijunge Ferry Tomaszyk, kaip šio orkestro direktorius. Orkestro debiutas įvyko 1996 m., jį tiesiogiai visoje Europoje transliavo televizija Sat3, Šv Petro bažnyčioje Görlitz’e buvo atliekama Gustavo Mahlerio 2-oji simfonija „Prisikėlimas“, dirigavo Reinhard Seehafer. Koncertas vyko bendradarbiaujant su Kreisau / Krzyzowa fondu. Europa Philharmonie pasisako už pakantumą, toleranciją ir vieningą Europą. Šias orkestro idėjas palaikė Vokietijos ir Lenkijos valstybių prezidentai, globojo ir Vokietijos Federacinės respublikos Parlamento pirmininkas, taip pat ir tarybos „Nedaloma Europa“ nariai profesorius Kurt Mazuras, Lea Rabin, Hans-Dietrich Genscher ir Dieter Stolte. Nuo 1998 m. iki 2007 m. orkestras buvo įsikūręs Hundisburgo pilyje (Hundisburg Castle), Saksonija-Anhaltas. Tai yra viena iš svarbiausių baroko pilių Šiaurės Vokietijoje.

Pasaulinė koncertinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Paminėti 30-osioms diplomatinių santykių tarp Vokietijos ir Kinijos metinėms 2002 m. Europa Philharmonie koncertavo Šanchajuje, Pekine ir penkiuose kituose miestuose Kinijoje.
 • 2004 m. orkestras tapo pirmuoju klasikiniu simfoniniu orkestru pasaulyje, kuris koncertavo Jemeno sostinėje Sanoje. Tai buvo atidarymo koncertas festivalyje „Sana – kultūros sostinė arabų pasaulyje“. Koncerte dalyvavo festivalio globėjas Volfgangas Thierse, taip pat Jemeno kultūros ir turizmo ministras Khalid Al-Rewaishan. Be kviestųjų asmenų, dar 5.000 žiūrovų stbėjo šį įspūdingą koncertą Sanos miesto fone. Koncertas buvo transliuojamas visame arabų pasaulyje. Šiame ture orkestras taip pat aplankė Jungtinius Arabų Emyratus (Abu Dabis), bei Omaną (Maskatas), kur atlieko tradicinius arabų Naujametinius koncertus.
 • 2004 m. koncertas „Sveiki atvykę į Europą“, Kipre, Nikosijoje, skirtas artėjančio Kipro įstojimo į ES garbei paminėti. Renginį tiesiogiai transliavo televizija.
 • 2005 m. orkestras koncertavo Graikijoje (Atėnai, Kreta). Tai buvo koncertinis turas minintis antrojo pasaulinio karo pabaigos šešiasdešimtmetį.
 • „Kalėdinis Gala koncertas“ 2005 m., Antalijoj, Turkijoj. Ten orkestras gavo prizą už tarpkultūrinį supratimą.

Dabartiniai projektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Švietimas ir muzika mokiniams, globoja Prof. Claus Hipp
 • Europai reikia studentų mokykloms Vokietijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje
 • Kultūros projektai ateities kartoms susiję su klimato kaita ir aplinkos apsauga

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

[1] [2] [3]

 1. http://www.prades-festival-casals.com/uk/fpc-5100.php Archyvuota kopija 2011-07-15 iš Wayback Machine projekto.
 2. http://www.theaterverein-ballenstedt.de/FLM05_programme.html
 3. http://www.vivicatania.net/cat.php/cat-4/op-de/ide-5223/Europa_Philharmonie.html Archyvuota kopija 2011-07-24 iš Wayback Machine projekto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]