Erasmus Studentų Tinklas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Pabaiga
Jei galite, sutvarkykite.


Erasmus Studentų Tinklas (ESN) yra viena iš didžiausių studentų organizacijų Europoje.

Organizacija remia ir plėtoja studentų mainus tiek „Erasmus+“ programos viduje, tiek už jos ribų. Vietinės ESN organizacijos teikia pagalbą, patarimus ir informaciją tiek mainų studentams, tiek studentams, kurie studijuoja užsienyje. Studentams taip pat yra rengiami įvairūs renginiai ir kelionės. Nacionalinis ir tarptautinis organizacijos lygis remia vietiniu lygmeniu veikiančias organizacijas.

Organizacijos tikslas - vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu remti ir plėtoti studentų mainus. Šią organizaciją sudaro maždaug 15 000 narių iš 530 vietinių organizacijų 42 šalyse esančiose aukštojo mokslo įstaigose, įskaitant universitetus, politechnikas ir kolegijas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1987 m. Europos bendrija patvirtino planą sukurti aukštojo mokslo mobilumo schemą. Dalis jos buvo „ Erasmus“ programa - mainų programa studentams, suteikianti galimybę dalį studijų praleisti užsienyje.

1989 m. „Erasmus“ biuras pakvietė 32 buvusius „Erasmus“ studentus į susitikimą Gente, Belgijoje . Šis susitikimas buvo Erasmus Studentų Tinklo atspirties taškas. Tarpusavio palaikymo stoka buvo išskirta kaip pagrindinė problema ir tai buvo Erasmus Studentų Tinklo varomoji jėga.


1994 m. ESN sudarė 60 sekcijų iš 14 šalių. 2004 m. ESN tinklą sudarė 170 sekcijų Europoje ir už jos ribų, nuo Skandinavijos iki Maroko. 2005 m. ESN įsteigė savo būstinę Briuselyje ir buvo teisėtai įregistruota kaip Belgijoje veikianti ne pelno siekianti organizacija.

2020 m. Liepos 23 d. Erasmus Studentų Tinklą sudarė 534 vietinės asociacijos (sekcijos), kurios veikė 42 šalyse [1] ir joje savanoriavo daugiau nei 15 000 savanorių visoje Europoje. [2]

Organizacija remia studentus iš „Erasmus“ programos ir kitų dvišalių susitarimų. ESN bendradarbiauja su nacionalinėmis agentūromis, kad padėtų tarptautiniams studentams, tačiau ji pati nesiunčia žmonių mainams, tai daro universitetai ir nacionalinės organizacijos.

Struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ESN veikia trimis lygmenimis - vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu. Jis veikia tik Europos Tarybos apibrėžtose sienose.

Vietinis lygmuo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ESN vietiniu lygmeniu susideda iš sekcijų, kurios tiesiogiai dirba su užsienio studentais. Jie organizuoja tokias veiklas kaip įvadinės programos, susitikimai ir kultūriniai renginiai, atstovauja mainų studentus ir jų poreikius aukštojo mokslo įstaigoms ir vietos valdžios institucijoms. Kiekvienais metais sekcijų atstovai susitinka Erasmus Kartos Susitikime (Erasmus Generation Meeting).

Nacionalinis lygmuo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nacionalinis lygis atstovauja tarptautinių studentų poreikius įvairioms valdžios institucijoms. Vietinės sekcijos savo šalyse sudaro Nacionalinę Platformą (angl. National Platform) ir kasmet renka Nacionalinę Valdybą, kuri atstovauja vietinių sekcijų interesus tarptautiniu lygiu.

Tarptautinis lygmuo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarptautinė Valdyba yra ESN vykdomoji dalis, kurią sudaro penki valdybos nariai (prezidentas, viceprezidentas, iždininkas, komunikacijos vadovas ir interneto projektų administratorius). Nuo 2005 m. Tarptautinės Valdybos nariai yra visą darbo dieną dirbantys savanoriai, gyvenantys ir dirbantys Briuselyje. Tarptautinę valdybą remia sekretoriatas, kurį sudaro įdarbinti darbuotojai ir stažuotojai.

ESN turi penkis tarptautinius komitetus, kurie dirba kartu su atsakingu tarptautiniu valdybos nariu. ESN komitetai yra - Tarptautinis švietimo komitetas (ICE), Tinklo komitetas (NEC), Finansų komitetas (FICO), Komunikacijos komitetas (ComCom) ir IT komitetas (IT).

Tarptautiniai renginiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo įkūrimo 1989 metais, ESN rengia metinius visuotinius susirinkimus (AGM), kurie vyksta didžiuosiuose Europos miestuose.

Kita veikla taip pat apima kasmetinius kultūrinius renginius (angl. Cultural Medleys), kurie vyko nuo 1999 iki 2012 ir kasmetinius penkių organizacijos regioninių platformų susitikimus. Šios regioninės platformos yra:

  • Centrinės Europos platforma (CEP) - Austrija, Baltarusija, Kroatija, Čekija, Vengrija, Lietuva, Lenkija, Slovakija, Slovėnija ir Ukraina.
  • Šiaurės Europos platforma (NEP) - Danija, Estija, Suomija, Islandija, Latvija, Norvegija ir Švedija
  • Vakarų Europos platforma (WEP) - Liuksemburgas, Belgija, Vokietija, Airija, Nyderlandai, Šveicarija ir Jungtinė Karalystė
  • Pietvakarių Europos platforma (SWEP) - Prancūzija, Italija, Malta, Portugalija ir Ispanija
  • Pietryčių Europos platforma (SEEP) - Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kipras, Gruzija, Graikija, Šiaurės Makedonija, Rumunija, Serbija ir Turkija.