Eragonas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„Eragonas“ – Christopher Paolini
Šis straipsnis apie knygą, apie filmą žr. Eragonas (filmas).

Eragonas – pirmoji Christopher Paolini ciklo „Paveldėjimas“ dalis, pirmą kartą išleista 2002 metais, Lietuvoje – 2006 metais. Lietuvoje šią knygą platina „Alma Littera“.

Knygos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

K. Paolinis yra parašęs tris tetralogijos knygas – „Eragonas“, „Vyriausiasis“ ir „Ugnies kardas“. Visos jos yra išleistos lietuvių kalba. Šiuo metu Paolinis rašo ketvitąją knygą pavadinimu „Paveldėjimas“. [1] Iš pradžių autorius norėjo išleisti trilogiją, tačiau labai išsiplėtus rašant trečiają knygą, buvo nutarta seriją paversti tetralogija.

Pirmąją ciklo „Paveldėjimas“ dalį į lietuvių kalbą išvertė žurnalistas ir laidų vedėjas Andrius Tapinas, kuris taip pat išvertė ir J. R. R. Tolkieno trilogiją „Žiedų valdovas“.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jaunas vaikinas vardu Eragonas, medžiodamas miške, suranda keistą mėlyną akmenį, kuris, kaip vėliau paaiškėja, yra ne kas kitas, kaip drakono jauniklio kiaušinis. Nuo tada ir prasideda Eragono nuotykiai, nes kiaušinio ima ieškoti imperatorius Galbatoriksas. Dėl pastarojo kaltės Eragonas netenka įtėvio ir jam tenka trauktis iš gimtojo Karvaholo kaimo.

Eragoną kelionėje lydi Bromas, kaime pagarsėjęs senovinių pasakojimų ir padavimų žinovas. Tačiau vėliau, prieš pat savo mirtį, Bromas atskleidžia Eragonui, jog ir jis kadaise buvo drakono raitelis. Visos Eragono, Safyros (Eragono drakonės) ir Bromo kelionės metu senasis pasakotojas apmoko Eragoną tapti tikru raiteliu. Kelyje jie patiria daugybe nuotykių: susiduria su šešėliu Durza, sutinka paslaptingą vaikiną Murtagą, kuris pasižada padėti Eragonui, bei iš šešėlio nelaisvės išvaduoja elfų princesę Ariją, kuri, kaip paaiškėja, yra apnuodyta.

Eragonas su Murtagu skuba į Vardenų karalystę, (Vardenai – sukilėliai besipriešinantys Galbatoriksui), ieškodami vaisto Arijai išgydyti. Netrukus jiems tenka kautis prieš Galbatorikso pajėgas. Vardenai šiaip ne taip atsilaiko, na o Eragonui tenka susidurti su pačiu šešėliu Durza. Dvikova pasibaigia sunkia Eragono pergale.

Po mūšio visi atsigauna. Tačiau kova nesibaigė. Imperatorius dar nenuverstas ir visdar valdo savo geležine ranka visą Alagezijos pasaulį. Eragonas ruošiasi išvykti treniruotis pas elfus… Prasideda nauji jo nuotykiai, aprašyti knygoje „Vyriausiasis“…

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]