Christopher Paolini

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Christopher Paolini
Gimė 1983 m. lapkričio 17 d. (39 metai)
Pietų Kalifornijoje, JAV
Tautybė amerikietis
Tėvas Kenneth Paolini
Motina Talita Hodgkinson
Veikla Amerikiečių rašytojas.
Šiuo metu kuria „Paveldėjimo“ ciklą. Kol kas išleistos keturios knygos: „Eragonas“, „Vyriausiasis“, „Ugnies kardas“ ir „Paveldėjimas“.
Parašas

Kristoferis Paolinis (g. 1983 m. lapkričio 17 d. Livingstone, JAV) – amerikiečių rašytojas, žinomas kaip „Paveldėjimo“ ciklo autorius.

Yra išleistos trys serijos knygos: „Eragonas“, „Vyriausiasis“ ir „Ugnies kardas“. Anglų kalba išleista ketvirtoji knyga „Paveldėjimas“. Dabar Kristoferis gyvena Rojaus slėnyje, Montanos valstijoje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Christopher Paolini gimė Pietų Kalifornijoje, tačiau užaugo Rojaus slėnyje, Montanoje. Kalnuota ir snieguota Rojaus slėnio vietovė įkvėpė Kristoferį kūrybai.[1]

Pirmasis romanas – „Eragonas“ išleistas 2002 m. „Paolini International LLC“ leidyklos, priklausančios Paolinių šeimai. Norėdamas pareklamuoti savo knygą Kristoferis aplankė per 135 mokymo įstaigas ir bibliotekas.

2002 m. vasarą, amerikiečių rašytojo Karlo Hjaseno (Carl Hiaasen) įsūnis užtiko knygą knygyne ir parodė ją savo įtėviui. Šis Kristoferį supažindino su savo leidėju Alfred A. Knopf.[2] „Eragonas“ antrąkart išleistas 2003 m.

4-toji knyga – „Paveldėjimas“ išleista 2012 m.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]