Engelbert Humperdinck

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Apie vokiečių kompozitorių skaitykite Engelbert Humperdinck (1854)
Engelbert Humperdinck

Engelbert Humperdinck 2009 m.
Biografija
Pilnas vardasArnold George Dorsey
Dar žinomasEngelbert, Gerry Dorsey
Gimė1936 m. gegužės 2 d. (87 metai)
Madrasas, Britų Indija
Žanraitradicinė pop, šlageris
Veikladainininkas
Aktyvumo metai1956–dabar
Įrašų kompanijaDecca Records
Epic Records
White Records
Svetainėwww.engelbert.com

Engelbert Humperdinck (tikrasis vardas Arnold George Dorsey; g. 1936 m. gegužės 2 d.) – britų pop dainininkas, geriausiai žinomas dėl Nr.1 hitų „Release Me“ ir „The Last Waltz“, taip pat „After the Lovin'“ ir „A Man Without Love“.

Gimė Madrase, Britų Indijoje, vėliau persikėlė į Lesterį, Angliją, ankstyvoje vaikystėje susidomėjo muzika. Iš pradžių grojo saksofonu naktiniuose klubuose, netrukus pradėjo dainuoti, vėliau išleido pirmąjį singlą „I’ll Never Fall in Love Again“, parašytą 1958 m. Po to kovoja su tuberkulioze, 7-ojo dešimtmečio viduryje Dorsey grįžo į muzikinę karjerą jau su sceniniu vardu „Engelbert Humperdinck“. Vėliau jis pasirašė sutartį su „Decca Records“, tapo populiarus Belgijoje po atstovavimo Anglijoje 1966 m. Knokke dainų konkurse. Grįžęs į Jungtinę Karalystę, jis išleido singlą, kuris pasirodė komerciškai sėkmingas tiek savo šalyje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Nuo tada Humperdinck toliau kuria muziką, skirtingai priimant kritikams. Jis atstovavo Jungtinei Karalystei 2012 m. Eurovizijos dainų konkurse Baku, Azerbaidžane, užėmė 25 vietą iš 26 dalyvių, tesurinkęs 12 taškų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Blue
„I Can“

Jungtinės Karalystės atstovas Eurovizijoje

2012
Po to:
Bonnie Tyler
Believe in Me