Emerson Burton

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Emerson Burton

Emerson Burton (tikr. Janne Johannes Puurtinen; g. 1974 m. spalio 17 d. Helsinkyje, Suomijoje) – suomių grupės HIM klavišininkas.

Burton Emerson šeima buvo labai meniška, abu jo tėvai buvo baleto šokėjai, taip pat ir jo sesuo. Burton irgi šoko kelerius metus, bet veikiai suprato, kad tai ne jam.

Kai jis buvo dar vaikas, jo motina įrašė jį į muzikos mokyklą, groti pianinu. Burton ten mokėsi, kol metė 2001 metais. Jis pradėjo groti roko muziką kai buvo paauglys, nors jis mėgsta pasiklausyti ir klasikinės muzikos. Jo mėgstamiausi kompozitoriai yra Prokofjevas ir Šostakovičius. Pink Floyd buvo buvo Burton pati pirma mėgstamiausia grupė, o grupės kaip Deep Purple ir Led Zeppelin taip pat darė jam įtaką.

Burton daugiausia mokėsi muzikos, o po mokyklos jis perėjo į piliečių tarnybos sektorių. Čia jis turėjo darbą – tvarkyti teatro apšvietimą. Burton taip pat vienerius metus dirbo scenos asistentu operos namuose ir durininku per koncertus Sibelijaus Akademijoje, o po to dirbo virėju.

Burton turi daug hobių, įskaitant susidomėjimą valgiu ir žaidimą šachmatais. Burton perdavė savo meilę šachmatams Migei ir dabar prieš koncertus jie mėgsta žaisti šachmatais. Burton taip pat yra griežtas vegetaras, nemėgstantis greito maisto užkandinių, ypač McDonald's.

Prieš HIM, Burton buvo įvairių grupių nariu. Grupių Cosmos Tango, Sub-Urban Tribe ir Torpedo.

Būdamas Cosmos Tango nariu, jis laimėjo Finnish Rock Champion. Repetuojant su Cosmos Tango, Burton paskambino Janne Joutsenniemi (populiarus suomis, susijęs su sunkiosios muzikos grupėmis). Janne reikėjo reikėjo klavišais grojančio muzikanto, groti grupės Sub-Urban Tribe koncertuose. Taigi Burton buvo sumedžiotas ir prisidėjo prie Sub-Urban Tribe.

Trumpam laiko tarpui Burton pabuvo ir grupės Torpedo nariu. Jie išleido vieną albumą ir jau buvo suplanavę turnė, bet Burton paliko grupę, kad prisidėtų prie HIM ir Torpedo suskilo. Burton grupėje HIM pakeitė Juską (taip pat žinomą kaip Zoltan) ir prisidėjo prie grupės kaip laikinas muzikantas klavišais, jų Skandinavijos gastrolėms 2001 metais. Turnė susidarė iš keturių pasirodymų ir Burton turėjo progą grįžti į Sub-Urban Tribe ir Torpedo, bet nusprendė likti HIM.