Elena Leliugienė-Žeimaitė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Elena Leliugienė-Žeimaitė
Gimė 1958 m. vasario 26 d. (62 metai)
Plungėje
Veikla muzikos mokytoja ir chorvedė.

Elena Leliugienė-Žeimaitė (1958 m. vasario 26 d. Plungėje) – muzikos mokytoja ir chorvedė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1974 baigė Plungės vaikų muzikos mokyklą (D. Urnėžienės fortepijono klasė), o 1976 vidurinę mokyklą. 19761980 muziką studijavo Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose (diriguoti mokė S. Kačinskienė).

Nuo 1980 rudens Plungės 5-osios vidurinės („Ryto“) mokyklos muzikos ir dainavimo mokytoja, vaikų ir vyresniųjų klasių moksleivių chorų ir mokytojų vokalinių ansamblių vadovė. Ansambliai dalyvaudavo koncertuose ir konkursuose. Vaikų chorą parengė 1985 respublikinei dainų šventei, o mišrųjį 1987 respublikinei moksleivių dainų šventei (konkurse pelnė trečiąją vietą) ir 1990 Lietuvos tautinei dainų šventei. Kartu su choreografe N. Vosyliene subūrė vaikų dainų ir šokių ansamblį, kuriam 1984 suteiktas „Žirginėlių" vardas. 19851990 buvo direktoriaus pavaduotoja užklasiniams renginiams. Plungėje suorganizavo du mišriųjų chorų festivalius, kuriuose dalyvavo chorų iš Lietuvos ir buvusios Sovietų Sąjungos mokyklų.

Nuo 1991 Plungės 1-osios vidurinės (A. Jucio) mokyklos muzikos ir dainavimo mokytoja, jaunučių ir merginų chorų vadovė. Merginų chorą (talkino N. Puplauskienė) parengė 1994 I ir 1998 II Pasaulio lietuvių dainų šventėms Vilniuje. Chorus parengia Plungės rajono, Klaipėdos ir Pamario krašto dainų šventėms, o jaunuosius dainininkus – „Dainų dainelės" respublikiniams konkursams.

Nuo 1994 Plungės kultūros namų vaikų pramoginės muzikos choro vadovė. Choras 1997 dalyvavo populiariosios muzikos chorų festivalyje Telšiuose ir chorų konkurse Marijampolėje, taip pat chorų festivalyje Palangoje ir Plungės regiono vaikystės šventėje. 1996 subūrė Plungės švietimo darbuotojų moterų chorą, kurį parengė 1998 II Pasaulio lietuvių dainų šventei Vilniuje.

E. Leliugienė nuolat kelia savo kvalifikaciją įvairiuose kursuose Vilniuje, lanko APPLE kursus, dainuoja mokytojų ir chorvedžių kameriniame chore bei pagarsėjusiame dainų ir šokių ansamblyje „Suvartukas“, su kuriuo ne kartą koncertavo ir užsienyje. 1995 jai suteikta muzikos mokytojos metodininkės kvalifikacijos kategorija. Yra Plungės rajono, Klaipėdos ir Pamario krašto dainų švenčių dirigentė, 1996 moterų chorų festivalio Kretingoje dirigentė. Kai 1996 su „Suvartuku" gastroliavo Australijoje, buvo pakviesta diriguoti tradicinėje Australijos lietuvių dainų šventėje Melburne.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.