Dviratis (treniruoklis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Dviratis-treniruoklis

Velotreniruoklis arba dviratis-treniruoklis – treniruoklis, naudojamas lavinti organizmo fizinę būklę imituojant judesius, atliekamus važiuojant dviračiu.

Velotreniruoklis priskiriamas prie kardiotreniruoklių, nes sportuojant su juo stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema, treniruojami nugaros ir kojų raumenys. Įmontuotame ekranėlyje galima stebėti greitį, „pravažiuotą“ nuotolį ir pulsą bei kraujospūdį.

Velotreniruokliai dažniausiai būna mechaniniai ir magnetiniai. Priklausomai nuo apkrovos reguliavimo būdo, mechaniniai skirstomi į diržinius ir trinkelių. Trinkelių treniruokliai pasižymi didesne inercija ir imituoja važiavimą lenktyniniu dviračiu. Magnetiniai velotreniruokliai juda tyliau.

Kai kurie treniruokliai turi įdiegtas treniruočių programas. Programos yra sukurtos pagal poreikį: degina riebalus ar treniruoja širdies ir kraujagyslių sistemą.

Yra treniruoklių, kuriuose įdiegtos nuo pulso priklausančios programos, automatiškai reguliuojančios apkrovas priklausomai nuo pulso dažnio.

Dar yra veloergometrai – gerokai sudėtingesni treniruokliai, kurie leidžia pasirinkti apkrovą pagal pasirengimo lygį ir užsiėmimų tikslą. Tokio tipo treniruokliai plačiai naudojami terapeutiniais ir reabilitaciniais tikslais.