Dolores O'Riordan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
   Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
Dolores O'Riordan

Dolores Mary Eileen O'Riordan − Airijos dainininkė bei dainų autorė, grupės The Cranberries vokalistė. 2007 m. ji išleido savo pirmajį solo albumą, 2009 m. − antrajį. Dolores buvo puikiai žinoma dėl savo išskirtinio balso. 2014 m. ji tapo TV muzikinio šou „Airijos Balso“[1] mokytoja, bei prisijungė prie dar vienos muzikos grupės D.A.R.K. 2017 m. su The Cranberries išleido dar vieną albumą ir pradėjo koncertinį turą, kurį teko nutraukti dėl jos sveikatos problemų.

2018 m. sausio 15 dieną, Dolores buvo rasta negyva.

Vaikystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dolores Gimė Airijoje, Limerike. Buvo jauniausia iš 9 vaikų. Tėvas buvo ūkininkas, tapęs neįgalus po sunkios traumos, Motina buvo mokytoja.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1990 m. Dolores varžėsi dėl vietos The Cranberries grupėje ir laimėjo. 1993 m. jie išleido pirmajį albumą Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?, kuris neiškart sulaukė nesėkmės. 1994 m. grupė išleido antrajį albumą No Need To Argue, kuris tapo tikra sensacija. Jame buvo legendinis hitas Zombie. Vėliau jų albumai nebebuvo tokie populiarūs, todėl 2001 m. grupė išsiskyrė. Tačiau 2009 m. vėl susibūrė ir įrašė naują albumą Roses, kurį išleido 2012 m. Reklamuojant albumą jie surengė turą ir vėl baigė veiklą. Tuo tarpu Dolores prisijungė prie naujos grupės pavadinimu D.A.R.K. ir su grupe išleido albumą 2016 m.

2010 m.

2017 metais The Cranberries išleido dar vieną albumą ir leidosi į dar vieną koncertinį turą, kurį teko nutraukti, dėl Dolores sveikatos problemų.

Po jos mirties grupė nusprendė išleisti dar viena albuma, kurio vokalines dalis Dolores buvo įrašiusi. Ateinančio albumo pavadinimas “In The End”. Albumas turėtu pasirodyti 2019 m. pabaigoje, šitaip užbaigdamas grupės veikla.

Solo Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. dainininkė išleido solinį albumą Are You Listening?, kuris nesulaukė didelės sėkmės. 2009 m. išleido ir antrajį albumą No Baggage.

2006 m. ji buvo paskelbta viena iš turtingiausių Airijos moterų.

2014 m. buvo viena iš TV šou „Airijos Balso“ mokytojų.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1994 m. Dolores susituokė su Don Burton. Pora turi tris vaikus: Taylor, Molly, Dakota. Gyveno Airijoje, tačiau 2004 m. persikraustė į Kanadą.

2009 m. ji grįžo į Airiją.

2014 m. Dolores išsiskyrė su vyru po 20 metų kartu. Vaikai liko gyventi su tėvu.

Po skyrybų ji buvo suimta, nes oro uoste užpuolė darbuotoją, vėliau ji jos atsiprašė, neva viskas įvyko dėl skyrybų sukelto streso.

2017 m. ji prisipažino, jog serga maniakine depresija.

Mirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2018 m. sausio 15 dieną Dolores buvo rasta negyva viešbutyje Londone. Čia ji buvo atvykusi įrašyti naujos „Zombie“ versijos. Mirties priežastis pranešta 2018 m. rugsėjį − Dolores O'Riordan nuskendo vonioje padauginusi alkoholio.[1]

Airijos prezidentas ją pavadino kartos balsu.

Ji buvo palaidota 2018 m. sausio 23 dieną savo gimtinėje, Balibrikene netoli Limeriko.[2]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]