Dolby teatras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 34°06′10″š. pl. 118°20′25″v. ilg. / 34.10278°š. pl. 118.34028°v. ilg. / 34.10278; -118.34028

„Dolby“ teatras
Vieta Los Andželas, Jungtinės Amerikos Valstijos JAV
Statusas Veikiantis
Architektas David Rockwell
Atidarymas 2001 m. lapkričio 9

„Dolby“ teatras (anksčiau žinomas kaip „Kodak“) – teatras, esantis Holivude, Los Andžele, atidarytas 2001 m. lapkričio 9 d. Nuo tada jis tapo nuolatine rengiamų „Oskarų“ apdovanojimų vieta, yra geriausiai žinomas dėl šio įvykio.

Teatro statybą rėmė amerikiečių kompanija „Eastman Kodak“, kuri į projektą investavo 75 mln. dolerių, kad galėtų teatrui suteikti savo vardą.[1] 2012 m. pradžioje „Eastman Kodak“ nutraukė sutartį dėl savo pavadinimo teisių. Tuomet teatro pavadinimas laikinai buvo pakeistas į „Hollywood and Highland Center“, pasiūlius teatro šeimininkams. 2012 m. jis pervadintas į „Dolby Theatre“, kai „Dolby Laboratories“ pasirašė 20 metų trukmės vardo suteikimo teisių sutartį. „Dolby“ pirmiausia atnaujino garso sistemą, įdiegdama „Dolby Atmos“. Bendrovė planuoja ir toliau pristatyti teatre naujausias įmanomas technologijas.[2]

Pagrindiniai teatro laiptai

Teatre gali tilpti apie 3400 žmonių, o jo scena yra viena didžiausių JAV. Kino meno ir mokslo akademija teatrą išsinuomoja prieš kelias savaites iki ceremonijos, o likusį laiką ten rengiami įvairūs koncertai, pasirodymai, šou, kitų įvairiausių apdovanojimų teikimo renginiai, smalsuoliams pravedamos ekskursijos. Kartais teatras nuomojamas privatiems renginiams, įskaitant vestuvių pokylius.

Dėl kruopštaus planavimo ir techninio projekto parengimo koncertų salė tapusi ypač tinkama televizinio žanro renginiams, prisideda prie tokių renginių, kaip „American Idol“ ar „Akademijos apdovanojimų“ sėkmės. Statinio architektų komanda intensyviai konsultavosi su pagrindiniais Holivudo prodiuseriais, derindama ir siekdama funkcionalaus infrastruktūros išdėstymo. Teatre yra unikali Rokvelo sukurta kabina prie orkestro duobės, skirta valdyti kamerą, garsą ir pačią sceną. Salę nuo priekinio įėjimo į didžiuosius laiptus (vedančius į teatrą) puošia specialios vitrinos, taip pat Art Deco kolonos, kuriose pavaizduoti praeities Akademijos apdovanojimų už geriausią filmą gavėjų vardai, o tuščios vietos paliekamos būsimam geriausiam filmui. Prieš Akademijos apdovanojimus teatras kartais pasipuošia kitu ženklu ant fasado ir visada garsiuoju raudonuoju kilimu ant didingų laiptų.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Kodak Theatre“. Kodak Theatre. Suarchyvuotas originalas 2012-04-16. Nuoroda tikrinta 2012-02-14.
  2. „Introducing the Dolby Theatre“. Dolby.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]