Dienbjenfu

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dienbjenfu
Điện Biên Phủ
Paminklas Vietminio kariams
Laiko juosta: (UTC+7)
Valstybė Vietnamo vėliava Vietnamas
Provincija Dienbjenfu provincija
Gyventojų (2010) 56 515
Vikiteka Dienbjenfu

Dienbjenfu (viet. Điện Biên Phủ) – miestas šiaurės vakarų Vietname, Muongtanio slėnyje, greta sienos su Laosu. Provincijos centras. Didesnioji gyventojų dalis yra įvairios tajų tautos, taip pat yra vietnamiečių, hmongų, silų ir kt. Yra oro uostas, kelias į Laičau. Verčiamasi žemės ūkiu.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Su Dienbjenfu siejama pusiau legendinė VIII a. tajų vietovė Muangtenas. Antrojo pasaulinio karo metu, Dienbjenfu veikė vietnamiečių karinė bazė, skirta kovai prieš japonus. Indokinijos karo metu (19451954 m.) ties šiuo miestu vyko lemiami mūšiai. 1953 m. lapkričio 21 d. prancūzų kariuomenė užėmė Dienbjenfu ir įkūrė stovyklą su 16 000 karių (vadas Christian de Castries). Vietnamiečių kariuomenė (Vietminis), vadovaujama Vo Ngujen Ziapo, apsupo miestą ir 1954 m. gegužės 7 d. jį galiausiai užėmė. Dienbjenfu užėmimas tapo Prancūzijos kolonijinės valdžios pralaimėjimo Indokinijoje simboliu[1].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Dienbjenfu. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. IV (Chakasija-Diržių kapinynas). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2003