Didžioji tyla (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Didžioji tyla

PavadinimasIl grande silenzio
Kilmės šalis Italija
Prancūzija
RežisieriusSergio Corbucci
Scenaristas (-ai)Sergio Corbucci
Bruno Corbucci
Mario Amendola
Vittoriano Petrilli
KompozitoriusEnnio Morricone
VaidinaJean-Louis Trintignant
Klaus Kinski
Frank Wolff
Mario Brega
Marisa Merlini
Raf Baldassarre
Vonetta McGee
Metai1968
Žanrasvesternas
Trukmė105 min.
Kalbaitalų ir anglų
IMDb įrašas

Didžioji tyla (it. Il grande silenzio) – vienas žinomiausių režisieriaus Sergio Corbucci vesternų, sukurtas 1968 m. Filmas priskiriamas revizionistiniams vesternams ir kai kuriose šalyse buvo demonstruojamas kitaip sumontuota, laiminga pabaiga. Iš kitų vesternų juosta išsiskiria tuo, kad veiksmas vyksta žiemą, o filmavimo darbai buvo vykdomi Italijoje, Dolomitinėse Alpėse, o ne Ispanijoje, Almerijos regione. Sniego scenos taip pat buvo filmuojamos ir kino paviljone Romoje, vietoje sniego naudojant skutimosi putas (šių prireikė apie 26 tonų).

Dėl savo niūrios, išskirtinės nuotaikos ir Ennio Morricone muzikos filmas tapo kultiniu, tačiau Britanijoje buvo parodytas tik 1990 m., o JAV buvo išleistas 2001 m. Jis turėjo didelę įtaką režisieriui Quentin Tarantino ir jo filmams „Ištrūkęs Džango“ bei „Grėsmingasis aštuonetas“.

Rotten Tomatoes“ svetainėje filmas įvertintas 100 proc. teigiamų atsiliepimų.

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Korumpuotas bankininkas Henris Polikutas nusamdė du žudikus, kad šie susidorotų su jam besipriešinančio vyro, vardu Gordonas, šeima. Vyrai nužudo jį ir žmoną, o paaugliui sūnui perrėžia gerklę, kad šis negalėtų kalbėti, tačiau palieka gyvą.

Praeina daug metų. Polikutas yra įtakingas žmogus Snou Hilo mieste ir naudojasi premijų medžiotojo Loko gaujos paslaugomis, kad atsikratytų jam trukdančiais žmonėmis. Loko be gailesčio medžioja netoliese kalnuose besislapstančius smulkius nusikaltėlius, kurie greitu laiku tikisi sulaukti amnestijos.

Tuo laiku apylinkėse pasirodo nebylys šaulys, provokuojantis dvikovoms ir žudantis premijų medžiotojus. Vieno iš Loko nužudytų vyrų žmona Paulina pasiūlo Tyleniui 1000 dolerių už Loko nužudymą. Šis sutinka, tačiau Paulinai nepavyksta gauti pinigų. Vis tik Tylenis pamėgina išprovokuoti Loko, tačiau šis, žinodamas, kad nėra panaknamai greitas, visaip stengiasi jos išvengti. Galiausiai naujasis šerifas Gideonas Burnetas jį suima ir, nepaisydamas Polikuti pastangų išlaisvinti, nusprendžia jį nugabenti į kito miesto kalėjimą. Pakeliui Loko išsilaisvina, o šerifas nuskęsta eketėje. Loko grįžta į Snou Hilą, surenka savo gaują ir leidžaisi medžioti Tylenio. Pastarasis sužeistas slepiasi Paulinos namuose ir jo rasti nepavyksta. Tuomet Loko sugaudo visus iš kalnų atėjusius bėglius, uždaro juos salūne ir pažada nušauti juos visus, jeigu Tylenis nepasirodys. Nors Paulina ir prieštarauja, sužeistas Tylenis ateina prie salūno. Loko vyrai nužudo jį, paskui visus bėglius ir palieka miestą. (alternatyvioje filmo pabaigoje, rodytoje kai kuriose šalyse, filmo pabaigoje pasirodo išsigelbėjęs šerifas Gideonas).

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Jean-Louis Trintignant – Gordonas / Tylenis
  • Klaus Kinski – Loko
  • Frank Wolff – šerifas Gideonas Burnetas
  • Luigi Pistilli – Henris Polikutas
  • Mario Brega – Martinas
  • Marisa Merlini – Regina
  • Vonetta McGee – Paulina
  • Raf Baldassarre
  • Maria Mizar
  • Carlo D‘Angelo