Dearly Devoted Dexter

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Dearly Devoted Dexter
Autorius(ė) Jeff Lindsay
Žanras kriminalinis siaubo romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Dearly Devoted Dexter
Šalis JAV
Kalba anglų k.
Išleista 2005
ISBN 978-0-7528-7788-4

Dearly Devoted Dexter – 2005 metais išleistas Jeff Lindsay kriminalinis/siaubo romanas, antrasis iš romanų apie sociopatą serijinį žudiką Deksterį Morganą serijos, pagal kurią sukurtas TV serialas.

Siužeto santrauka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Tamsi figūra iš Seržanto Doukso praeities grįžta į Majamį ir pradeda medžioti buvusius Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų agentus, su kuriais Douksas tarnavo pilietiniame Salvadoro kare. Žudikas naudojasi unikaliu kankinimo metodu, dėl kurio buvo pramintas Dr. Danco. Jis pagrobia kiekvieną auką, pripumpuoja jas raminamaisiais ir kelių dienų bėgyje pastoviai atima jų galūnes, genitalijas ir veido bruožus, prieš palikdamas juos stebėti savo šlykštų suluošinimą prieš atsargiai pastatytą veidrodį.

Tuo tarpu Deksteris, priverstas slopinti savo vis didėjantį norą žudyti dėl Seržanto Doukso įtarimų, sutelkia dėmesį ties galimo vaikų žudiko medžiokle. Tačiau greitai supranta, jog ir pats turės reikalų su paslaptinguoju Dr. Danco, kai paaiškėja, jog jo sesers Deboros naujas širdies draugas, detektyvas Kailas Čiatskis, taip pat yra kankintojo taikinių sąraše.

Per visą šį chaosą, Deksteris atsitiktinai susižada su drauge Rita, ir ima įtarti Ritos vaikus Astor ir Kodį taip pat turint polinkį į sociopatiją.

Istorijos pabaigoje Deksteris sužino, jog Dr. Danco nužudo savo aukas priversdamas juos žaisti žodžių žaidimą, panašų į kartuves. Kiekvienos aukos paprašoma atspėti žodį, sugalvotą paties Danco, kuris po kiekvieno neteisingo atsakymo amputuoja vieną aukos kūno dalį. Tačiau tai tėra papildomas žiaurumas, kadangi Danco paprastai būna išpjovęs aukos liežuvį, tad suprasti jos kalbą būna neįmanoma. Auka taip pat yra priversta stebėti savo galūnių nutraukimus veidrodyje, pakabintame virš jo „operacinio stalo“.