Cyber City Oedo 808

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Cyber City Oedo 808
Cyber city oedo 808-cover fr.jpg
Žanras Kiberpankas, veiksmo, neo-noir
OVA
Režisierius Yoshiaki Kawajiri
Studija Madhouse
Serijų sk. 3
Išleidimo data 1990-06-21 – 1991-10-04
Trukmė 45 min.

Cyber City Oedo 808 (jap. サイバーシティ OEDO 808) – kiberpanko žanro anime, kurio veiksmas vyksta 2808 metais Oedo (Tokijo) mieste. Režisierius – Jošijaki Kavadžiri.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Siekdami efektingiau kovoti su kompiuterizuotu nusikalstamumu, futuristinio Japonijos miesto Oedo kiberpolicija atgaivina hōmen (放免) praktiką – įdarbinti sunkius nusikaltėlius, turėjusius sąsajų su nusikalstamomis veikomis, susijusiomis su aukštosiomis technologijomis.

Tarp tokių nusikaltėlių yra ir Sengoku, Gogolas ir Bentenas, kurie kali 300 ar daugiau metų orbitiniame kalėjime. Už atliktas pareigas kiekvienam iš nusikaltėlių bus sumažinta kalėjimo bausmė. Žūtbūt siekdami išsivaduoti nuo nuobodaus ir monotoniško kalėjimo gyvenimo, jie be entuziazmo sutinka su tokiu sandoriu. Visgi jų veiksmus stebi ir jiems pritvirtintais antkakliais kontroliuoja policijos viršininkas Hasegava, kuris bet kada panorėjęs nuotoliniu būdu gali susprogdinti tuos antkaklius. Antkakliai taip pat nustatyti susprogti neįvykdytos misijos atveju. Kiekvienam iš jų taip pat įteikiama po džitę (Edo laikotarpio policijos tradicinį ginklą ir tarnybinį simbolį).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]