Civilinės saugos departamentas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Departamento ženklas
Departamento buveinė

Civilinės saugos departamentas – įstaiga, organizavusi ekstremalių situacijų prevenciją bei koordinavusi valstybės institucijų ir ūkio subjektų veiklą civilinės saugos srityje ir veikusi 19912005 m.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įstaiga įkurta 1991 m. spalį kaip Lietuvos Respublikos krašto apsaugos departamento Gelbėjimo ir civilinės saugos tarnyba, perėmus Lietuvos Respublikos civilinės gynybos štabo funkcijas ir patalpas[1].

1992 m. buvo įkurti tarnybos regioniniai skyriai[2], o tarnyba pertvarkyta į ministerijos Civilinės apsaugos departamentą. 19931995 m. jam buvo pavaldi Daugiaprofilinė gelbėjimo rinktinė[3]. 1995 m. departamento mokymo centras Nemenčinėje perduotas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai ir tapo jos Krašto apsaugos specialistų kvalifikacijos kėlimo ir tobulinimo centru[4]. 2000 m. departamentas tapo įstaiga prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos.

Prieš įstojant į NATO 2004 m., departamentas perduotas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai, o 2005 m. – prijungtas prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]