Pereiti prie turinio

CPRM

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

CPRM / CPPM (angl. akronimas Content Protection for Recordable Media and Pre-Recorded Media) – IBM, Intel, Matsushita and Toshiba pasiūlytas kriptografinio turinio apsaugos įrašančiai terpei standartas (licencija), naudojamas DVD ir SD diskuose. Kiekvienam diskui gamybos metu priskiriamas unikalus numeris (Media Unique Key MUK). Autorinio turinio (muzikos, filmų) kūrėjai apsaugą aparatinėje įrangoje mato kaip suprantamiausią sprendimą ir jiems tai atrodo kaip išsigelbėjimo ratas.

Siekiant suvaldyti nevaržomą skaitmeninių duomenų kopijavimą, svarstoma turinio kopijavimo draudimo metodų pritaikymą ATA diskams. Pasiūlymų būsena – NCTIS apsvarstyti jau trys juodraštiniai CPRM pasiūlymai.

CPRM tapus ATA specifikacijos dalimi kiekvienas naujas diskas bus apsaugotas nuo neteisėto turinio kopijavimo. Kietieji diskai turėtų MUK ir į ATA specifikaciją būtų įtrauktos papildomos komandos. Tikėtina, kad tai sukels IT pramonėje ginčų ugnį, nes atsiras sunkumų perkeliant duomenis tarp CPRM tenkinančių ir netenkinančių laikmenų (t. y. įmonėse vienu metu negalės būti ir senų, ir naujų diskų). Gali tekti keisti dabartinėse archyvavimo, skaitmeninių vaizdų apdorojimo, RAID ir loginių duomenų talpyklų valdymo bei kitoje programinėje įrangoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]