Bundestago praktikos stipendija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Tarptautinė parlamento stipendija (vok. Internationales Parlaments-Stipendium, IPS, iki 2007 m. - Internationales Parlaments-Praktikum, IPP - tarptautinė parlamento praktika) – jauniems specialistams skirta Vokietijos Bundestago ir Berlyno Humboldtų universiteto programa, suteikianti galimybę maždaug 115 jaunų žmonių iš 21 šalies kasmet atlikti Vokietijos Bundestago narių vadovaujamą praktiką, susipažinti su Vokietijos politikoje vykstančiais sprendimų priėmimo procesais ir sukaupti praktinės patirties parlamentinio darbo srityje.

IPS programa kiekvienais metais prasideda kovo 1 d. ir trunka 5 mėnesius. IPP dalyviai iš Vokietijos Bundestago biudžeto kas mėnesį gauna 450 EUR stipendiją. Be to, dalyviams užtikrinamas nemokamas apgyvendinimas ir apmokamos sveikatos, civilinės atsakomybės draudimo ir draudimo nuo nelaimingų atsitikimų išlaidos bei kompensuojamos atvykimo į Berlyną ir išvykimo iš jo išlaidos.

Stipendininkai dalyvauja specialiuose renginiuose, seminaruose, ekskursijose, lankosi federalinių fondų būstinėse (Adenauerio, Ėberto, DAAD ir kituose fonduose) išklauso 3 Berlyno universitetų (Laisvojo, Humboldto ir technikos universiteto) kursą, atlieka praktiką Bundestago narių biuruose (tvarko dokumentus, vyksta susitikti su rinkėjais ir pan.).

Pretenduoti gali aukštųjų mokyklų absolventai iki 30 m., besidomintys politika, turintys labai geras vokiečių kalbos žinias.

IPS ir Lietuva[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iki 2008 metų daugiau nei 10 lietuvių dalyvavo IPS programoje. 2009 m. - Kristina Pešelytė (projektų asistentė NVO „Būsto iniciatyva Rytų Europai“, vok. IWO) ir Rūta Jazukevičiūtė (užsienio reikalų ministerijos Elektroninės komunikacijos skyriaus atašė). Lietuvoje veikia buvusius praktikantus vienijanti visuomeninė organizacija (ALUMNI).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]