Brazilijos vicekaralystė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Brazilijos valstija
Estado do Brasil
1621 – 1815 Blank.png
 
Blank.png
Brazil in 1572.svg
Valstijos teritorija (geltona)
Valstybė Brazilijos kolonija
Administracinis centras Salvadoras (iki 1763)
Rio de Žaneiras (nuo 1763)
Kapitonijos 7

Brazilijos vicekaralystė (port. Estado do Brasil) – Portugalijos valda, Brazilijos kolonijos administracinis vienetas dabartinės pietinės Brazilijos teritorijoje, egzistavusi 1621-1815 m. Ji buvo dabartinės Pietų, Centrinėje Vakarų ir Pietryčių Brazilijos teritorijose

Raida[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Administracinis vienetas įkurtas 1621 m., siekiant apjungti senąsias kapitonijas į didesnius vienetus. Tokiu būdu Brazilijos kolonijoje sukurtos dvi valstijos: Brazilija (pietinė) ir Maranjanas (šiaurinė). Kiekviena jų turėjo tam tikrą kapitonijų skaičių: iš 15 kapitonijų Brazilijai priklausė 7 senųjų kapitonijų teritorijos. Didžiausia ir reikšmingiausia tarp jų buvo besiplečianti San Vinsentės kapitonija, kurios kolonistai ieškojo indėnų vergams, brangiųjų metalų ir brangakmenių.

Po 1640 m. Brazilijos valstijos valdytojai iš didikų ėmė vadinti save vicekaraliais. Brazilija oficialiai tapo vicekaralyste apie 1763 m., kai sostinė buvo perkelta iš Salvadoro į Rio de Žaneirą.

1775 m. visos portugalų valstijos P. Amerikoje - Brazilija, Maranjanas ir Gran Para - buvo sujungtos į Brazilijos vicekaralystę, kurios sostinė tapo Rio de Žaneiras, nes per šį miestą Brazilijoje išgaunamas auksas buvo siunčiamas į Braziliją.

1815 m. administracinis vienetas panaikintas, nes pereita prie smulkesnių valstijų sistemos.