Brazilijos Pietryčių regionas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Brazilijos Pietryčių regionas (port. Região Sudeste do Brasil) – vienas iš 6 Brazilijos regionų. Jame gyvena 72,3 mln. gyv. (42,7 %) šalies gyventojų. Plotas 927 286 km² (12 %). Sudaro šios valstijos: Espiritu Santas, Minas Žeraisas, Rio de Žaneiras, San Paulas. Pietryčių regionas turi didžiausią įtaką Brazilijos ekonomikai: jame pagaminama 58 % Brazilijos BVP (~320 mlrd. JAV dolerių). Jis taip pat turi daugiausiai gyventojų, kadangi jame įsikūrę du didžiausi šalies metropoliai, San Paulas ir Rio de Žaneiras, bei trys kiti didmiesčiai: Belo Horizontė, Kampinasas ir Santosas.

Gamta[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klimatas tropinis; šiaurės vakaruose (šilta, sąlyginai sausa žiemą ir drėgna vasarą), pusdykumės – šiaurėje, subtropinis – pietuose. Auga daugiausia tropiniai mišrieji miškai, šiaurėje pusdykumės beveik be augalijos, vakaruose ir šiaurės vakaruose savanos tipo augmenija. Išlikusi labai nedidelė vietinės augmenijos dalis (~2 %, daugiausia parkuose).

Ekonomika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mašinų ir elektronikos gamyba, automobilių ir aviacijos pramonė, kava, cukranendrės, turizmas, naftos perdirbimo pramonė (benzinas, dyzelinas ir kt.), tekstilė, energijos gamyba. Tai ekonominis ir verslo Brazilijos centras, kuriame savo būstines turi dauguma didžiųjų Brazilijos ir užsienio bendrovių.

Regione daug greitkelių ir nemažai geležinkelių. Geležinkeliai ir upių transportas daugiausia naudojami krovinių gabenimui. Didžiuosius miestus jungia vietiniai, regioniniai ir tarptautiniai oro keliai.

Didžiausi miestai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]