Brazavilio zoologijos sodas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Brazavilio zoologijos sodas
Šimpanzė Gregoire reabilitacijos centre, 2006 m.
Šimpanzė Gregoire reabilitacijos centre, 2006 m.
TipasZoologijos sodas
Įkurtas1944 m.
AdresasBrazavilis, Kongo Respublika Kongo Respublika

Brazavilio zoologijos sodaszoologijos sodas, esantis Vakarų-Centro Afrikoje, Kongo Respublikos sostinėje Brazavilyje. Jis egzistuoja ne vėliau kaip nuo 1944 m., nes tai laikoma priimtiniausia sodo įkūrimo data.

Kaip ir kituose Afrikos zoologijos soduose, čia būdingos antisanitarinės sąlygos, ir sodas ypač prastai vertinamas gyvūnų teisių gynimo organizacijų. Sodas laiko įvairių rūšių gyvūnus, įskaitant krokodilus, elnius, bongas, lapes ir daugybę primatų, tarp jų ir šimpanzes. Kongo pilietinio karo (1997–1999) metais daugelis zoologijos sodo gyvūnų buvo išvežti į kitus sodus, parkus ar rezervatus visoje Centrinėje Afrikoje.

Šimpanzė Gregoire[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Zoologijos sode jau nuo 1944 m. gyveno garsi, viena seniausių pasaulio šimpanzių, vardu Gregoire (~1942–2008). Pirmą kartą tai patvirtinta dokumentais 1990 m., kai zoologijos sode apsilankė primatų ekspertė Jane Goodall.[1] Ji įsitikino, kad Gregoire buvo prastai šeriamas, turėjo sunkių odos infekcijų. Po šio susitikimo J. Goodall pasirūpino tinkama Gregoire globa, skyrė specialią dietos programą. 1996 m. su Gregoire kartu dėl kompanijos apgyvendintos dar dvi šimpanzės. Netrukus po to, 1997 m., šalyje kilo pilietinis karas, o dėl zoologijos sodo artumo prie Brazavilio tarptautinio oro uosto gerai buvo girdimi šaudymai ir sprogimai. Žinoma, kad Gregoire po kiekvieno šūvio išsigandęs lįsdavo po lapais. Daug primatų buvo išgabenta į Puent Nuarą, o vėliau į specialų rezervatą Tchimpounga vietovėje. Čia naujus namus gavo ir Gregoire, nudvėsęs 66 metų amžiaus 2008 m.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Dr. Jane Goodall Institute (janegoodall.org)
  2. Viegas, Jennifer (23 December 2008). „Africa's Oldest Chimp, a Conservation Icon, Dies“. Discovery Channel. Suarchyvuotas originalas 24 December 2008. Nuoroda tikrinta 20 September 2018. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]