Bourtzi

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bourtzi pilis nuo Palamidžio tvirtovės

Bourtzi (gr. Μπούρτζι) – pilis nedidelėje saloje Nafplijo uosto akvatorijoje, Graikijoje. Turkiškas bokšto pavadinimas Bourtzi išliko iki šių laikų ir yra Nafplijo vizitinė kortelė.

Bizantijos laikais saloje buvo nedidelė Šv. Teodoro (Aghios Theodoros) bažnyčią. Nafpiją pradėjus valdyti Venecijos Respublikai, italų architektas Antonio Gambello suprojektavo pilį ir fortą. 1473 m. prieš piratus gynybinius statinius baigė statyti inžinieriaus Branceleone. Fortas buvo suprojektuotas taip, kad pilnai atitiktų siaurą nedidelę salelę.

Forto centre buvo pastatytas šešiakampis bokštas su angomis patrankoms. Pilis – trijų aukštų, bokšto rūsyje – vandens rezervuaras. Įėjimai buvo iš šiaurės ir pietų. Šiaurės rytų pusėje, kranto link – nedidelė prieplauka.

Pilies statiniai daug kartų buvo rekonstruojami. Turkai salą apsupo povandeninių akmenų barikada, kad dideli laivai negalėtų arti priplaukti. XVIII a. venecijiečiai paaukštino centrinio bokšto aukštį ir sustiprino gynybines pozicijas.

Graikijos revoliucijos metais Bourtzi buvo vadinama „Casteli“ arba „Thalassopyrgos“ (jūros bokštas). Čia 1826 m. pilietinio karo metu, kurį laiką slėpėsi Graikijos vyriausybė. Kaip fortas Bourtzi buvo iki 1865 m., paskui čia buvo vykdomi mirties nuosprendžiai Palamidžio kalėjimo nuteistiesiems.

1935 m. po vokiečių architekto V. Šeferio (vok. Wulf Schaeffer) rekonstrukcijos, pilis paversta viešbučiu. Čia vyksta ir vasaros muzikos festivaliai.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Koordinatės: 37°34′11″ š. pl. 22°47′25″ r. ilg. / 37.56972°š. pl. 22.79028°r. ilg. / 37.56972; 22.79028