Pereiti prie turinio

Botelis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Amstel“ botelis Amsterdame
„Matylda“ botelis Prahoje

Botelis (angl. boatel, botel, iš angl. boat 'laivas' + angl. hotel 'viešbutis')[1] [2] – turistams apgyvendinti skirta įstaiga:

Viešbučių versle boteliai darosi vis populiaresni, nes jų klientai gauna papildomų įspūdžių. Šios įstaigos populiarios Čekijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Olandijoje ir kitose Europos šalyse, kurių didžiuosiuose miestuose išvystyta upių laivininkystė Reine, Dunojuje, Elbėje, kitose upėse. Be to, vykstant didelėms mugėms ir kitiems miestų renginiams, tai padeda išspręsti staiga padidėjusio svečių skaičiaus apgyvendinimo problemą.

Boteliai paprastai įrengiami baigusiuose tarnauti kruiziniuose laivuose. Kadangi tai jau būna seni laivai, be to, juose esančių kajučių plotas taip pat ribotas, tai įrengiamų juose botelių aptarnavimo lygis dažniausiai neviršija 3 žvaigždučių kategorijos. Juose mėgsta apsistoti ne tik eiliniai turistai, bet ir turtingesni klientai, juos dažnai užsako kompanijos savo renginiams.

Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

20102012 m. Lietuvoje plačiai tapo žinomi Preilos boteliai. Šių botelių istorija susijusi su Arvydo Sabonio bendrovės „Sabonio klubas ir partneriai“ Preiloje pastatytais boteliais. Šie statiniai buvo užginčyti kaip neteisėta statyba, todėl Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar 2010 m. įpareigojo įmonę per pusę metų nugriauti 14 neteisėtai pastatytų botelių, nes jie prieštaravo Kuršių nerijos nacionalinio planavimo schemai. Tačiau visi boteliai stovi iki šiol. Teismo sprendimo nevykdymas sudaro galimą grėsmę Kuršių neriją įrašyti į Pavojuje esančio paveldo sąrašą.[3]

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]