BoredPanda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
BoredPanda
Komercinis pavadinimasBoredPanda
Prekybos simbolispanda
Pramonėinternetas
ĮkurtaLietuva Lietuva
(2009 m. (2009 m.))
Centrinė būstinėVilnius, Lietuva
Produktaistraipsniai, nuotraukos
Savininkas (-ai)Tomas Banišauskas
Darbuotojų94
(2019 m.)
Tinklalapiswww.boredpanda.com

BoredPanda (liet. Nuobodžiaujanti panda) – vienas populiariausių lietuviškos kilmės meno, dizaino ir įdomybių žurnalų internete, publikuojantis humoristines ir kūrybines žinutes, straipsnius bei nuotraukas anglų ir ispanų kalbomis. Internetinės svetainės turinį kuria patys prisiregistravę lankytojai, nes svetainės platforma leidžia kūrėjams ir menininkams patiems dalintis savo darbais. „BoredPanda“ startuolis sukurtas 2009 m. tuomet Vilniaus universitete studijavusio verslo vadybos studento Tomo Banišausko. Kompanija turi biurą Vilniuje, technologijų parke „Vilnius Tech Park“. Bendrovėje dirba 36 žmonės.

Pasaulyje didelio populiarumo sulaukusi „Bored Panda“, 2017 m. duomenimis, kas mėnesį pritraukė apie 38 mln. skaitytojų, vien socialiniame tinkle „Facebook“ projektas turi per 15 mln. sekėjų.2019[1] „Facebook“ reitingų tyrėja „NewsWhip“ savo 2017 m. liepos mėn. ataskaitoje paskelbė, kad „Bored Panda“ pasiekė geriausią rezultatą reitinge, lyginant su ankstesniais „NewsWhip“ tyrimais, be to, aplenkė didžiąsias CNN, BBC bei „The New York Times“ svetaines.[2] [3]

Svetainės turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Svetainė tiesiogiai susieta su socialiniais tinklais – interneto svetainėje įkeltos interaktyvios nuorodos, kurias paspaudus galima pasiekti interneto svetainės profilius. Tai padidina interaktyvumo galimybes. Svetainė kuria kolektyvinį intelektą.[4] Tai padaryti padeda svetainės formatas – jos turinį kuria užsiregistravę lankytojai, kurie gali vertinti įkeltas naujienas. Tai lemia naujienų vietą svetainėje. Komentarų skiltyje sudarytos sąlygos komunikuoti ne tik interneto svetainės lankytojams tarpusavyje, bet taip pat yra galimybė bendrauti su naujienos autoriumi.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]