Bobby Hebb

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Robertas van Hebas (Bobby Hebb, pilnas vardas – angl. Robert von Hebb g. 1938 m. liepos 26 d. Nešvilio mieste, Tenesis, JAV) – afroamerikietis dainininkas ir dainų autorius, išgarsėjęs savo sukurta daina "Sunny".

Gyvenimas ir karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Abu jo tėvai Viliamas ir Ovala Hebai buvo akli muzikantai. Pirmasis jo pasirodymas buvo Nešvilyje, kai jam buvo treji, kartu su jo devynmečiu broliu Haroldu. Paskui Bobiui teko groti su Rojium Akufu (Roy Acuff), dainuodamas pritarė Bo Dideliui (Bo Diddey), taip pat jis grojo trimitu JAV karinio laivyno džiazo orkeste.

1963 m. lapkričio 23 d. – kitą dieną po JAV prezidento Džono Kenedžio nužudymo – prie naktinio Nešvilio klubo buvo nužudytas B. Hebo brolis Haroldas Hebas (Harold Hebb). Šios dvi nelaimės ir tikėjimas geresniais laikais paskatino Bobį Hebą parašyti dainą – optimistiškąją "Sunny". Ši daina buvo įrašyta Niujorke ir sulaukė didelio pasisekimo. Tai viena iš daugiausiai perdainuotų dainų, taip pat viena populiariausių XX a. dainų. Šią dainą perdainavo tokie atlikėjai, kaip: Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, grupė Boney M, Stevie Wonder, James Brown ir kt.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]