Bleach (animė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Bleach
Žanras Veiksmo, fentezi
Manga
Autorius Tite Kubo
Leidėjas Japonija Shueisha
AustralijaJungtinės Amerikos Valstijos Viz Media
Serializuota  Weekly Shōnen Jump
Leidimo metai 2001 m. rugpjūtis –
tebeleidžiama
Tomų sk. 67 (2015 m. birželio mėn. duomenimis)
TV anime
Režisierius Noriyuki Abe
Studija Studio Pierrot
Kanalas Japonija TV Tokyo
Rodymo laikotarpis 2004 m. spalio 5 d. –
2012 m. kovo 27 d.
Serijų sk. 366

Bleach (jap. ブリーチ = Burīchi) – manga komiksai, parašyti ir iliustruoti Tite Kubo.

Veiksmas sukasi aplink Ičigo Kurosaki, kuris įgija sielų medžiotojo galių (死神 šinigami, pažodžiui „mirties Dievas“). Šios galios priverčia jį ginti žmones nuo piktų dvasių ir padėti pasiklydusioms sieloms patekti į pomirtinį pasaulį.

„Bleach“ publikuojama „Weekly Shōnen Jump“ antologijoje nuo 2001 m. rugpjūčio. Taip pat buvo išleista studijos „Pierrot“ sukurta anime adaptacija, rodyta 20042012 m. TV Tokyo televizijoje, dvi OVA serijos, keturi animaciniai filmai, septyni roko miuziklai, keletas video žaidimų ir taip pat kitokių frančizės prekių.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Penkiolikmetis Ičigo Kurosakis (Ichigo Kurosaki) atrodo kaip paprastas niekuo neišsiskiriantis vaikinas. Tik vienintelė smulkmenėlė – jis gali matyti dvasias. Ši smulkmena nepastebimai didėja, kai netikėtai į jo namus įsibrauna Hollow ('piktoji dvasia'). Tai padarai mintantys žmonių dvasiomis, jie gimsta iš mirusių ir prie žemės pririštų, labai piktų ar liūdnų sielų. Jo šeimos vos neišžudo, bet pasirodo šinigami ('mirties dievas/deivė'), vardu Kučiki Rukia (Kuchiki Rukia). Bandydama visus išgelbėti ji perduoda visas savo reiatsu ('sielos galias') Ičigo, kuris pasirodo nėra visai paprastas žmogus ir turi daugiau reiatsu nei kiti. Tąnakt jam nugalėjus Hollow visi įvykiai nesibaigia. Po kiek laiko Kučiki Rukia nubaudžiama už tai, kad perdavė savo reiatsu Kurosakiui. Jis bandydamas išgelbėti Rukia pasikviečia savo draugus – Orihime ir Chad, kurie dėl jo atsiskleidusios reiatsu išlaisvina savo galias bei Išida Uurju (Ishida Uuryu) – Quncy, kuris keršija šinigami, bet susidraugavus su Ičigo, kaunasi kartu. Jie iškeliauja į visų šinigami buveinę – Soul Society ('Dvasių bendrija'). Jiems pavyksta išgelbėti Rukia, bet užtat įsivelia į nesibaigiančias šinigami kovas. Taip prasideda dauguma jų nuotykių.