Blackmore's Night

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Blackmore's Night 1997 m. įkūrė buvęs Deep Purple gitaristas Ritchie Blackmore ir Candice Night, kuri tapo grupės vokaliste ir daugelio dainų tekstų autore. Grupės idėją įkvėpė renesanso laikų muzika.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Britas Ritchie Blackmore ir amerikietė Candice Night susipažino 1989 m., kai R. Blackmore dar grojo Deep Purple. C. Night tuo metu dirbo vietinėje Niujorko roko muzikos stotyje. Pirma jie tapo pora gyvenime, tik vėliau - scenoje.

R. Blackmore išėjo iš Deep Purple 1993 m., vėliau, 1995 m. su grupe Rainbow (kurios įkūrėjas irgi pats R. Blackmore) įrašė albumą "Stranger in Us All". Prie albumo įrašų prisidėjo ir C. Night kaip vokalistė bei kai kurių dainų autorė. Tada Blackmore'ui ir kilo idėja įkurti renesanso muzikos projektą ir pateikti jį šiuolaikinei publikai. 1997 m. Blackmore'as oficialiai paskelbė apie naują projektą, kurį pavadino jų pavardžių deriniu - Blackmore's Night.

Debiutinis grupės albumas "Shadow of the Moon" sulaukė didelio susidomėjimo, ypač Europoje. Į vėlesnius albumus, ypač "Fires at Midnight" buvo įtraukta ir elektrinės gitaros skambesio, kas priartino grupės kūryba prie folkroko žanro. Pirmajame albume įrašiusi tik vokalinę partiją, Candice Night ėmė mokytis groti įvairiais renesanso laikų instrumentais. Vėlesniuose albumuose ji ne tik dainuoja, bet ir labai aktyviai prisideda prie instrumentalo.

Grupė dažnai dalyvauja renesanso muzikos festivaliuose bei pavieniuose renginiuose, kurie vyksta tinkamos atmosferos vietose (pvz., turas po Europos pilis). Blackmore's Night pasisekimas įkvėpė ir kitus groti tokio stiliaus muziką. Grupės Renaissance Night ir Morning Star - jų pasekėjai.

2008 m. spalio 5 d. Candice Night ir Ritchie Blackmore susituokė netoli Niujorko esančioje pilyje prie Hudson'o upės. R. Blackmore'ui tai ketvirta santuoka, bet "Tai pirmos vestuvės, kuriose būdamas aš neieškojau ženklo "išėjimas". ", sakė jis.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai:

DVD įrašai:

Dabartinė grupės sudėtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Ritchie Blackmore - gitaros, mandolina, ryla ir kt. instrumentai
  • Candice Night - vokalas, dūdmaišis, tamburinas ir kt. instrumentai
  • Bard David of Larchmont - klavišiniai
  • Squire Malcolm of Lumley (Malcolm Dick) – būgnai
  • Gypsy Rose - smuikas
  • Earl Grey of Chamay (Mike Clemente) – mandolina, gitara, bosinė gitara

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]