Biržų jungtinė metodistų bažnyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 56°12′06″š. pl. 24°44′49″r. ilg. / 56.201696°š. pl. 24.746846°r. ilg. / 56.201696; 24.746846

Christian cross.svg
Biržų jungtinė metodistų bažnyčia
Biržai, metodistų bažnyčia.JPG
Tikėjimo srovė metodistai
Savivaldybė Biržų rajonas
Gyvenvietė Biržai
Adresas Kęstučio g. 25
Statybinė medžiaga Tinkuotas mūras

Biržų jungtinė metodistų bažnyčia – veikianti metodistų bažnyčia Biržuose, Kęstučio g. 25. Tai viena iš šiuo metu Lietuvoje gyvuojančių 11 jungtinės metodistų bažnyčios (JMB) bendruomenių.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Biržų metodistų bendruomenę įkūrė kunigas Oskaras Kaufmanas 1923 m. Pamaldos vykdavo nuomojamame name. Nuo 1923 m. metodistai leido periodinį mėnesinį laikraštį „Krikščionystės sargas“, kuris 1926-1927 m. buvo leidžiamas Biržuose. Išvykus 1937 m. O. Kaufmanui į Marijampolę, jį pakeitė kunigas Vilius Kvedaravičius, vėliau - Kostas Burbulis. Pastarasis 1933 m. baigė metodistų teologijos seminariją Vokietijoje.

1944 m. įsitvirtinus sovietų valdžiai nustojo veikti ir paskutinės metodistų bendruomenės. Kunigas V. Kvedaravičius buvo ištremtas į Sibirą, K. Burbulis su žmona ir keturiais vaikais pasitraukė į Vakarus. Vėliau, jau gyvendamas JAV, jis aktyviai ėmėsi literatūrinės ir švietėjiškos veiklos.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, metodistai savo veiklą atnaujino 1995 m. Biržuose JMB veikla atkurta 1997 m. Pradžioje ji įsikūrė nuomojamose patalpose Stoties gatvėje, parapiją aptarnavo kunigas Kingsley Halden. Kunigas Kingsley gimė Jamaikoje, būdamas paauglys atvyko į Angliją ir tapo Jungtinės Karalystės piliečiu, kur vėliau buvo įšventintas į kunigus. Atsikūrus Lietuvos JMB, atvyko čia kaip misionierius. Jo iniciatyva buvo įsigytas pastatas Biržuose, Kęstučio gatvėje, ir įkurti maldos namai. Vėliau juodaodis metodistų bažnyčios misionierius išvyko į Šiaulius, kur 2011 m. mirė. Prie įsikūrimo darbų Biržuose ir renovuojant seną pastatą daug prisidėjo ir metodistai savanoriai iš JAV.

2001 m. prie bažnyčios atidarytas pagalbos centras, kur planuota teikti pagalbą priklausomybių kamuojamiems žmonėms. Po metų centras pakeitė veiklos kryptį. Šiuo metu čia veikia vaikų ir jaunimo popamokinės veiklos dienos centras vaikams iš šeimų, kurios yra socialiai remtinos. Vykdomas namų slaugos projektas, kur socialinės slaugos darbuotojai rūpinasi žmonėmis, turinčiais judėjimo negalią. Veikia moterų dienos centrai, moterų grupė, krašto šeimų ir priklausomybių prevencijos programos. Šeimos pagalbos centras taip pat įkurtas Pačeriaukštėje. Prie bažnyčios veikia sekmadieninė mokykla, jaunimo varpelių muzikos ansamblis, organizuojamos vaikų vasaros stovyklos.

Nuo 2004 m. parapijoje dirbo kunigas Raimondas Piečia.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]