Benedikta Andriušytė-Dailydienė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Benedikta Andriušytė-Dailydienė (g. 1927 m. liepos 21 d. Juragiuose, Kauno rajonas) – Lietuvos muzikos mokytoja ir chorvedė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baigusi Kauno 5-ąją vidurinę mokyklą, 19471951 m. choro dirigavimo mokėsi Kauno Juozo Gruodžio muzikos mokykloje (dėst. Albinas Čeičys), choro studijai vadovavo Nikodemas Martinonis, kitas disciplinas dėstė Antanas Budriūnas, Jonas Nabažas, Juozas Bieliūnas ir kiti to meto pedagogai. 1966 m. neakivaizdiniu būdu baigė Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą ir įgijo geografijos mokytojos specialybę.

19491952 m. Kauno 1-osios septynmetės mokyklos mokytoja, 1952–1988 m. Kauno 7-osios vidurinės mokyklos muzikos ir dainavimo mokytoja, vaikų ir vyresniųjų klasių moksleivių chorų, skudučių ir vokalinių ansamblių bei jaunųjų solistų vadovė. Chorus parengė Kauno miesto ir respublikinėms dainų šventėms, ansamblius ir solistus „Dainų dainelės“ konkursams. Mišrusis choras dalyvavo 1969 m. respublikinėje moksleivių meno ir sporto šventėje, o jaunučių ir jaunių visose jos darbo laikotarpio respublikinėse dainų šventėse; konkursuose jie pelnė pirmųjų ir kitų prizinių vietų. Jos išmokyti solistai yra 1976 ir 1978 m. respublikinių „Dainų dainelės“ konkursų laureatai. Mokykloje įrengė pavyzdingą muzikos kabinetą, vedė atviras muzikos pamokas; mokykloje atlikdavo pedagoginę praktiką Kauno J. Gruodžio aukštesniosios muzikos mokyklos, Vilniaus pedagoginio instituto ir Klaipėdos fakultetų būsimieji muzikos mokytojai-chorvedžiai.

Nuo 1971 m. buvo Kauno miesto muzikos mokymo metodinės komisijos pirmininkė, muzikos mokymo bendrojo lavinimo mokyklose prie Lietuvos švietimo ministerijos komisijos narė. Organizavo muzikos mokytojams seminarus ir konferencijas, išvykas į kitas mokyklas. Buvo vaikų chorų konsultantė, Kauno miesto dainų švenčių ir 1977 m. respublikinės moksleivių dainų šventės dirigentė.

Įvertinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Liaudies švietimo pirmūno ženklelis, 1964 m.
  • Nusipelniusios mokytojos vardas, 1974 m.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]