BNS

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Baltic News Service)
Jump to navigation Jump to search
BNS
Formafilialas
Pramonėžiniasklaida
Perėmėjas (-ai)Eesti Meedia
Įkurta1990 m.
Centrinė būstinėTalinas, Estija
Paslaugosnaujienų svetainė
HoldingasEesti Meedia
TinklalapisLietuviška BNS interneto svetainė

„BNS“ („Baltic News Service“) – naujienų agentūra, įsteigta 1990 metais Taline. Tai didžiausia Baltijos valstybių naujienų agentūra, kuri renka, apdoroja ir platina informaciją daugiausia apie Estijos, Latvijos ir Lietuvos politinį, visuomeninį, ekonominį bei kultūrinį gyvenimą. Agentūros biurai veikia Vilniuje, Rygoje ir Taline.

Pagrindinės pasaulio naujienų agentūros – „Reuters“, „Agence France-Presse“, „Associated Press“, „Interfax“, nacionalinės Suomijos, Lenkijos ir Austrijos naujienų agentūros – BNS informacinės partnerės, kurios, nušviesdamos įvykius Baltijos regione, savo ruožtu remiasi BNS informacija. Agentūros klientų saraše – Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio žiniasklaidos priemonės, valstybės valdžios ir valdymo institucijos, diplomatinės atstovybės, verslo ir finansų struktūros, ryšių su visuomene bendrovės ir įvairios kitos organizacijos.

Naujienos pateikiamos lietuvių, latvių, estų, anglų ir rusų kalbomis. BNS klientai, užsisakę naujienas ir už jas mokėdami, gali skaityti naujienas realiu laiku. BNS kasdien pateikia apie 1000 naujienų.

Buvę vadovai E. Butkus, R. Šimkus, J. Litvinienė, A. Račas, J. Eivaitė, T. Balžekas. Nuo 2017 m. BNS direktorius yra Ramūnas Šaučikovas, vyriausiasis redaktorius – Vaidotas Beniušis.

BNS įmonių grupei taip pat priklauso žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“, „Mediju Monitorings“, „ETA Uudistetalituse“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Žurnalistikos enciklopedija, Vilnius 1997