Atifete Jahjaga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Atifete Jahjaga
Atifete Jahjaga 2014 metais
Gimė 1975 m. balandžio 20 d. (48 metai)
Sutuoktinis (-ė) Astrit Kuçi
Veikla ketvirtoji Kosovo prezidentė. Pirmoji šalies vadovė moteris.
Partija nepriklausoma
Vikiteka Atifete Jahjaga

Atifete Jahjaga (g. 1975 m. balandžio 20 d.) – Kosovo politikė, 4-oji šalies prezidentė. Ji buvo pirmoji Kosovo prezidentė moteris, pirmoji nepriklausoma šalies vadovė, pirmoji moteris prezidentė šiuolaikinėse Balkanų šalyse.

A. Jahjaga gimė Džiakovicos mieste šalies pietvakariuose, kur baigė vidurinę mokyklą. 2000 m. ji baigė teisės studijas šalies sostinės universitete. 2007 m. A. Jahjaga mokėsi Lesteryje kriminalinę teisę.

Po Kosovo karo būsima politikė sėkmingai baigė pareigūnų kursus ir vėliau gavo leitenanto generolo laipsnį. Iš pradžių ji buvo paskirta į pasienio tarnybą, vėliau į mokymų skyrių. 2010 m. A. Jahjaga tapo šalies policijos vadove.

2011 m. balandžio 6 d. ji paskelbė besiruošianti dalyvauti šalies prezidento rinkimuose. Politikę palaikė pagrindinės šalies politinės jėgos, JAV ambasada Kosove.[1]

Tų pačių metų balandžio 11 d. įvykusiuose rinkimuose A. Jahjaga sulaukė didžiausio parlamento palaikymo ir tapo pirmąja šalies vadove moterimi. Iš 100 parlamento narių jai atiteko 80 balsų. Iki šiol ji yra vienintelė Kosovo prezidentė išrinkta jau pirmame ture.

Savo inauguracinėje kalboje šalies vadovė pareiškė, kad pagrindinis jos tikslas yra siekti šalies tapimo ES ir JTO nare.

2016 m. vasarį vykusius prezidento rinkimus laimėjo Hashim Thaçi.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prieš tai:
Jakup Krasniqi
Kosovo prezidentas
2011–2016
Po to:
Hashim Thaçi