Asteriksas ir Obeliksas: misija Kleopatra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Asteriksas ir Obeliksas: misija Kleopatra
(Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre)
Asteriksas ir Obeliksas- Misija Kleopatra.jpg
Pavadinimas Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
Kilmės šalis Prancūzija
Režisierius Alain Chabat
Prodiuseris (-iai) Claude Berri
Scenaristas (-ai) Filmo:
Alain Chabat
Komiksų knygos:
René Goscinny
Albert Uderzo
Kompozitorius Philippe Chany
Vaidina Gérard Depardieu
Christian Clavier
Monica Bellucci
Jamel Debbouze
Metai 2002
Žanras Komedija
Nuotykių
Trukmė 107 min.
Kalba Prancūzų
Platintojas Miramax Films (JAV)
Premjera 2002 01 30
IMDb įrašas

Asteriksas ir Obeliksas: misija Kleopatra (pranc. Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre) – 2002 m. prancūzų filmas, paremtas komiksų knyga Asteriksas ir Kleopatra (Astérix et Cléopatre), kurios autoriai René Goscinny ir Albert Uderzo. Tuo metu tai buvo brangiausias prancūzų filmams. Tai yra jau antra pilnametražė vaidybinio filmo ekranizacija, pirmoji Asteriksas ir Obeliksas prieš Cezarį (1999 m.). Filmą režisavo Alain Chabat, pagrindinius vaidmenis atliko Gérard Depardieu, Christian Clavier ir Monica Bellucci. Prancūzijoje į filmo seansus buvo parduota 14 557 020 bilietų. Šio siužetas nenutolęs nuo originalios komiksų knygos Asteriksas ir Kleopatra.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Egipto karalienė Kleopatra (Monica Bellucci) susiginčija su Romos imperatoriumi Julijumi Cezariu (Alain Chabat) teigdama, kad jos tauta vis dar didi, net jei faraonų laikai seniai praėję. Ji pasižada per tris mėnesius pastatyti Cezariui naujus rūmus. Kadangi visi jos architektai yra užimti kitais darbais ar yra per daug konservatyvūs, ši abejotina garbė atitenka architektui Numerobisui (Jamel Debbouze).

Numerobisas turi pastatyti rūmus ir tada bus apipiltas auksu, bet jei nepastatys – bus sušertas krokodilams. Jis prašo seno draugo druido Panoramikso (Claude Rich) iš Galijos pagalbos. Druidas moka išvirti stebuklingą gėrimą, kurį išgėręs žmogus tampa nepaprastai stiprus. Paskirti seno druido saugotojais ir pagalbininkais, Asteriksas (Christian Clavier) ir Obeliksas (Gérard Depardieu) lydi jį kelionėje į Egiptą.

Edifio/Numerobio priešas architektas Artifis/Amonbofis (Gérard Darmon) bando sukelti Edifio darbuotojų streiką. Panoramiksas išverda stebuklingo gėrimo ir statybos tęsiasi. Kai Julijus Cezaris sužino, kad statybų projektas vykdomas sėkmingai, jis su savo kariuomene puola statybas, kad laimėtų lažybas ir neprarastų savo vardo, tačiau romėnus įveikia Asteriksas ir Obeliksas.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Garso takelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • „Asterix and Cleopatra“ – Philippe Chany
  • „I feel good“ – James Brown
  • „Yakety Sax“ – Boots Randolph
  • „Imperial March“ – John Williams
  • „Ti Amo“ – Umberto Tozzi