Pereiti prie turinio

Asteriksas ir Obeliksas prieš Cezarį

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Asteriksas ir Obeliksas prieš Cezarį“

Pavadinimaspranc. „Astérix & Obélix contre César“
Kilmės šalisPrancūzija
RežisieriusClaude Zidi
Prodiuseris (-iai)Claude Berri
Scenaristas (-ai)René Goscinny
Albert Uderzo ir kt.
KompozitoriusJean-Jacques Goldman
Roland Romanelli
VaidinaChristian Clavier
Gérard Depardieu
Roberto Benigni ir kt.
Metai1999
ŽanrasKomedija
Nuotykių
Trukmė109 min.
KalbaPrancūzų
PlatintojasPathé
Premjera1999 02 03
IMDb įrašas

Asteriksas ir Obeliksas prieš Cezarį (pranc. Astérix & Obélix contre César) – 1999 m. prancūzų komedija ir nuotykių filmas, paremtas komiksų knygų serija Asteriksas (Astérix), kurios autoriai René Goscinny ir Albert Uderzo. Filme vaidina Kristijanas Klavjė, Žeraras Depardjė, Roberto Benigni, Laeticija Kasta ir kt. Filmą režisavo Claude Zidi.

Filmo biudžetas siekė 42 mln. eurų (išvertus iš anų laikų frankų). Asterikso ir Obelikso nuotykiai tęsiami 2002 m. filme Asteriksas ir Obeliksas: Misija Kleopatra. 2000 m. pasirodė filmu paremtas to paties pavadinimo Playstation kompiuterinis žaidimas.

Prancūzijoje filmą pamatė 8,9 mln., Vokietijoje – 3,5 mln., Lietuvoje – 14,5 tūkst. žiūrovų.[1]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

I amžius pr. m. e., Galija. Šlovingasis Romos imperijos karvedys Julijus Cezaris užkariavo visą Galiją, tik vienas galų kaimas vis dar priešinasi. Tačiau šis faktas nuo Cezario yra slepiamas. Cezario artimas pagalbininkas Lucijus Detritus atvyksta aiškintis padėties į gretimai įsikūrusį romėnų garnizoną, kuriam vadovauja centurionas Kajus Bonus. Šis Lucijui paaiškina, kad romėnų nesėkmės priežastis yra stebuklingasis gėrimas, kurį verda kaimo burtininkas Panoramiksas. Išgėrę šio gėrimo galai tampa neįtikėtinai stiprūs ir greiti. Didžiausią rūpestį Kajui kelia galas Obeliksas – vaikystėje įkritęs į stebuklingojo gėrimo katilą, todėl esąs neįtikėtinai stiprus nuolat.

Norėdamas patikrinti šių kalbų teisumą, Lucijus, nepaisydamas Kajaus protestų, nukreipia į kaimą romėnų mokesčių rinkėją. Tuo tarpu galų kaime naivus ir geraširdis stipruolis Obeliksas leidžia laiką su neišskiriamu draugu, gudriu ir protingu Asteriksu. Pamatę romėnų mokesčių rinkėją galai pasistiprina stebuklinguoju gėrimu, išvaiko romėnus, tačiau mokesčių rinkėjo pinigai apsuka jų galvas. Nors Asteriksas juos perspėja neliesti ne savo pinigų, jie pasigrobia pilną skrynią auksinių monetų.

Tuo tarpu Lucijaus galvoje subręsta gudrus planas. Jis praneša apie pinigų pagrobimą Cezariui ir apie tai, kad prieš jo valdžią sukilo vienas galų kaimas. Kaip Lucijus ir tikėjosi, Cezaris, manydamas, kad lengvai susidoros su vienu galų kaimu, atvyksta be didelės palydos ir kariuomenės. Jis įsako Kajui surinkti legioną ir pulti maištininkų kaimą. Romėnai beviltiškai pralaimi susirėmimą. Tuo tarpu Lucijus supranta, kad vienintelis dalykas ko jam reikia, tai stebuklingasis galų gėrimas su kurio pagalba jis galėtų nuversti Cezarį ir pats tapti Romos valdovu. Jis suorganizuoja galų burtininko Panoramikso pagrobimą ir sugeba įkalinti Cezarį. Misija išgelbėti burtininką, be kurio gėrimo kaimas neilgai išsilaikytų, o kartu ir išgelbėti Cezarį – gula ant Asterikso ir Obelikso pečių …

Aktorius – vaidmuo

ir kt.

  1. „zebra.lt tinklalapis“. Nuoroda tikrinta 2012 m. kovo 29 d..