Pereiti prie turinio

Arrows Grand Prix International

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Arrows)
Arrows
Pilnas pavadinimas Arrows Grand Prix International
Komandos bazė Milton Keinsas, Didžioji Britanija
Komandos vadovai Tom Walkinshaw
Pilotai Riccardo Patrese
Derek Warwick
Eddie Cheever
Thierry Boutsen
Damon Hill
Debiutavo 1978, Brazilijos GP
Dalyvavo GP 368
Čempionai  
Konstruktorių įskaita: 0
Pilotų įskaita: 0
Laimėta GP 0
Pole pozicijos 1
Greičiausių ratų 1
Paskutinis sezonas 2002 Vokietijos GP m.

Arrows Grand Prix International – buvusi Formulės 1 komanda iš Jungtinės Karalystės, kuri dalyvavo čempionate nuo 1978 iki 2002 m.

Komandos istorija prasideda 1977 m., kai ją įkūrė italų finansininkas Franco Ambrosio ir jo kolegos - Alanas Reesas, Jackie Oliveris, Dave Wassas ir Tony Southgate. Komandos pavadinimas buvo duotas sudėjus jų pavardžių pirmąsias raides.

Savo pirmąjį Formulės 1 automobilį komanda sukūrė vos per 53 dienas, o pirmasis lenktynininkas, su kuriuo buvo pasirašyta sutartis tapo italas Riccardo Patrese. Jis jau trečiose komandos lenktynėse pelnė pirmuosius taškus.

Didelė dalis komandos įkūrėjų anksčiau dirbo su Shadows ekipa ir pastaroji apkaltino Arrows ekipą naudojant nuo jų nukopijuotą automobilį. Teismas tai įrodė ir kūrėjai per 52 dienas pagamino naują A1 automobilį. Tuo metu iš ekipos pasitraukė Ambrosio, nes susilaukė kaltinimų finansinėmis machinacijomis.

Iki 1984 m. sezono ekipa naudojo Ford kompanijos variklius ir negalėjo pademonstruoti gerų rezultatų. Vėliau į komandą atėjus BMW variklių tiekėjui ir ekipos rėmėjui tapus Barclay, rezultatai kiek pagerėjo. 1988 m. sezoną ekipa baigė turėdama 23 taškus ir užkopdama ant ketvirtos absoliučios įskaitos vietos (viena 3 ir keturios 4 vietos sezone).

Footwark Arrows

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1990 m. ekipą nusipirko japonų verslininkas Wataru Ohashi ir ekipa buvo pervadinta į Footwark Arrows. Iki pat 1996 m. sezono Arrows buvo vadinama Footwark. Tuo laikotarpiu ekipa naudojo Porsche, vėliau Mugen Honda variklius, tačiau geresnių rezultatų nepasiekė.

2001 m. Prancūzijos GP ekipos lenktynininkai H.H.Frentzenas ir E.Bernoldi nesugebėjo kvalifikuotis lenktynėms dėl prastos finansinės padėties

Arrows sugrįžimas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1997 m. sezono ekipa vėl vadinosi Arrows. Komandos vadovu tapo Tom Walkinshaw. Iki pat ekipos pasitraukimo iš Formulės 1 2002 m. joje lenktyniavo tokie lenktynininkai kaip Damonas Hillas, Mika Salo, Heinz-Harald Frentzenas, Pedro de la Rosa, Josas Verstappenas, tačiau gerų rezultatų dėl įvairių priežasčių ekipa nedemonstravo. Per tuos šešerius metus ekipa pasiekė vieną finišą podiume ir dvi 4 vietas.

Pasitraukimas iš Formulės 1

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paskutiniame sezone ekipa pasirašė sutartį su Cosworth variklių tiekėju, tačiau viduryje sezono pritrūkus lėšų sumokėti lenktynininkų atlyginimus ir tiekėjų išlaidas, ekipa pasitraukė iš Formulės 1.

Per visą istoriją ekipa dalyvavo 368 lenktynėse, tačiau nepelnė nei vienos pergalės.