Arbatmedžio sėklų aliejus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Arbatmedžio sėklų aliejus

Arbatmedžio sėklų aliejus (taip pat kamelijų aliejus) – maistinis augalinis aliejus, pasižymintis blyškiai žalia gintaro spalva ir švelniu vaistažolių aromatu. Aliejus gaminamas šalto spaudimo būdu daugiausia iš kininio arbatmedžio (Camellia sinensis) sėklų.

Kadangi aliejus pasižymi aukšta smilkimo temperatūra (252 °C), jis plačiai naudojamas maisto gamyboje kelete Kinijos pietinių provincijų, kaip kad Hunane.

Arbatmedžio sėklų aliejus savo puikiomis sandėliavimo savybėmis ir nedideliu sočiųjų riebalų rūgščių kiekiu yra panašus į alyvuogių ir vynuogių sėklų aliejus. Mononesočioji oleino rūgštis (C-18:1) sudaro iki 88 % aliejaus riebalų rūgščių. Turi vitamino E ir kitų antioksidantų, taip pat jame nėra jokių natūralių trans konfigūracijos riebalų rūgščių.

Arbatmedžio sėklų aliejus naudojamas salotų ir kitokių padažų, marinatų ruošime, taip pat kepant, kepinant ar skrudinant bei margarino gamyboje. Taip pat dar naudojamas kaip ingredientas kinų gydomajame aliejuje Po Sum On.

Sun Jatseno universiteto Profilaktinės medicinos instituto atliktas tyrimas parodė, kad kamelijų ekstraktas naudojamas plovimo ir skalbimo milteliuose.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Camellia Oil, Brett Greene, November 2009