Aptarimas:Sesuo

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sakyčiau Vikipedija nėra skirta mažamečiams ar labai žemo intelekto skaitytojams, kuriems reikia paaiškinimo kas yra sesuo, kuo vyresnė sesuo skiriasi nuo jaunesnės ir pan. Prašau prieš atstatant labai aiškiai pagrįsti straipsnio prasmę.--Dirgela 08:24, 10 birželio 2011 (EEST)

Kam skirta Vikipedija? Visiems. Ir vaikams - mokiniams, pvz., žr. vokišką WP de:Wikipedia:Wikipedia für Schüler, de:Wikipedia:Wikipedia in der Schule, de:Benutzer:Catrin Schoneville (WMDE)/Wikipedia für Kinder, taip pat žr. wikimedia.org/wiki/Wikijunior. --Brox 12:32, 22 spalio 2011 (EEST)
Reikia ne trinti (juo labiau skubiai), o papildyti. Abejoju, ar daug kas žino, kaip vadinasi sesuo, jei su ja sieja vien tik bendra mama ar tik bendras tėvas. --rencas 10:22, 10 birželio 2011 (EEST)

Prie „Rūšys“ trūksta sekančių rūšių: medicinos sesuo, sesuo juodaodė (kai abu tėvai juodaodžiai) ir aukštesnė (ūgiu) sesuo. Turėdamas laiko parašysiu ir daugiau trūkstamų. --Nomad 10:18, 10 birželio 2011 (EEST)

Siūlau trinti, kadangi straipsnyje iš esmės tik pilstoma iš tuščio į kiaurą --Nomad 02:15, 13 spalio 2011 (EEST)
Tai pailiustruokite, kame tas pilstymas iš tuščio į kiaurą? --rencas 11:06, 13 spalio 2011 (EEST)
Nugi kad vardija akivaizdžius dalykus. Seserų rūšys - vyresnė sesuo, jaunesnė sesuo, dvynė sesuo. Čia straipsnis skirtas kam, protiškai neįgaliems vaikams? Seksualiniai ryšiai su seserimi - kas čia dabar? Yra straipsnis incestas kur visa tai aprašo, negi dabar prie kiekvieno potencialaus sekso objekto paminėsime kad su juo galima miegoti? Dar suprasčiau, jei būtų plačiau panagrinėtos vedybos su kraujo giminaičiais ar pan., kaip sen. Egipte, bet šis straipsnis yra labai mėgėjiškas ir labai neenciklopedinis. Aišku geriau pataisyti nei trinti, bet ar kas taisys? Dirgėla parašė kritiką dar birželio mėn. --Nomad 17:46, 13 spalio 2011 (EEST)
Tikrai nemanau, kad yra geras pasiūlymas trinti šį straipsnį, gal šis straipsnis ir nepretenduoja į rinktinius, tačiau jau yra palyginus išsamus, t.y. yra ne tuščias, o kadangi yra rašoma tik apie tai kas jau ir taip visiems yra žinoma, tai ir susidaro įspūdis, kad yra „pilstoma iš tuščio į kiaurą“. Todėl manyčiau, kad gal ir reikėtų kaip ir kiekvieną kitą straipsnį tobulinti,o ne trinti. -- Vpovilaitis Aptarimas Indėlis 13:02, 13 spalio 2011 (EEST)
Jei manote, kad straipsnį reikia tobulinti, tai ir prisidėkite jį tobulindami. Vpovilaitis Aptarimas Indėlis 18:19, 17 spalio 2011 (EEST)
Pipedijoje yra straipsnis apie 2011 metus, kur parašyta "2011 metais buvo šie mėnesiai: sausis, vasaris, kovas...". Straipsnis Sesuo yra panašaus lygio, kas liečia visiems žinomus dalykus. Neįmanoma išsiversti nepaminint, kad Everestas yra kalnas ar kad sesuo yra moteriškos lyties sibling, bet kad Everesto viršūnė yra aukščiau jūros lygio nei papėdė ar atskirais punktais vardinti kas yra dvynė, trynė... --Nomad 18:55, 21 spalio 2011 (EEST)

Geras ir išsamus straipsnis, jokiu būdu negalima trinti. Aišku, būtų geriau ir brolį, ir seserį aprašyti tame pačiame straipsnyje, tačiau deja nėra lietuviško Siblings atitikmens. Hugo.arg 12:08, 13 spalio 2011 (EEST)

Straipsnis tikrai neidealus, bet tai ne priežastis trinti. Ta-Ntalas 11:21, 21 spalio 2011 (EEST)
Bandžiau pataisyti, bet iš esmės tektų didžiąją dalį informacijos tiesiog ištrinti, o iš to kas liktų - abejoju ar gautųsi straipsnis. Mat didžioji informacijos dalis yra tiesiog ne apie seseris. Kad ir tas pieno sibsų skyrius, labai įdomus, tikriausiai tiktų atskirame straipsnyje, bet ne čia. Nes kiek jis tinka čia, tiek pat tiktų ir bet kokiame kitame straipsnyje apie gimines. Šiek tiek susijusi medžiaga, ne daugiau. Tas pats pasakytina apie beveik visą čia įdėtą informaciją - arba per daug triviali ir akivaizdi, arba susijusi tik iš toli. Paprasčiausiai, sesuo yra moteriškos lyties sibling ir tiek, daugiau galima nebent parašyti apie teisinę seserų padėtį įvairiose kultūrose. Visa kita būtų pilstymas iš tuščio į kiaurą. Ką bendro "dvi sesutės per kalnelį nesueina" turi su genetika man iki šiol didi mįslė, bet gal kas paaiškins? Bandžiau pasisemti idėjų iš angliškos viki, bet ten dar kraupiau, net ir seserų muzikos grupių sąrašas pagr. straipsnyje įdėtas. --Nomad 18:55, 21 spalio 2011 (EEST)
Apie „pieno giminystę“ straipsnį ketinu išversti/parašyti, jei kas kitas nespės prieš mane. O dėl „seserų ir genetikos“, tai sesuo gali būti įseserė po įdukrinimo, kuri neturi jokių kraujo giminystės (t.y., genetinių) ryšių, bet teisiškai ir tradiciškai prilyginama kraujo seserims. Jei buvo tikėtasi, kad sesuo būtinai genetiškai artimas žmogus, vadinasi kažkas šio straipsnio kaip reikiant neperskaitė... ;-)
Tai, kad seseriškumas nėra vien kraujo ryšiai, rodo ir gretimos artimumo prasmės - straipsnyje jau minimi „seseriniai laivai“, seserinės chromatidės, taip pat seseriniai taksonai biologinėje sistematikoje, seserinės radijo stotys bei seseriniai kanalai žiniasklaidoje... Taip pat straipsnyje neminimos medicinos seserys, religinių organizacijų seserys. --rencas 16:42, 22 spalio 2011 (EEST)

Kraujomaiša[redaguoti vikitekstą]

Paminėjimas tinka, nes Kraujomaiša nėra straipsnis tik apie seseris, bet ir kitus artimų kraujo giminaičių veiksmus: tėvų ir vaikų, senelių ir anūkų, dėdžių ir dukterėčių, tetų ir sūnėnų. --Brox 12:13, 22 spalio 2011 (EEST)

Seseriniai objektai[redaguoti vikitekstą]

Paminėjimas tinka, aišku, kabutėse, ir pabrėžiant, kad čia anglų k. --Brox 12:13, 22 spalio 2011 (EEST)

Vyresnė, jaunesnė sesuo[redaguoti vikitekstą]

Kas yra sesuo, kuo vyresnė sesuo skiriasi nuo jaunesnės - vargu ar kiekvienas galėtų apibrėžti moksliškai, paminėdamas sibso sąvoką. Paminėjimas ir apibrėžimas būtini. Nesvarbu, kad „visi žino“. Vikipedijoje apibrėžiamos ir kitos „savaime suprantamos“ sąvokos - lengvasis automobilis, sunkvežimis ir t.t. (automobilis) --Brox 12:13, 22 spalio 2011 (EEST)