Aptarimas:Kriptidas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Klausimas: Ar pavadinimas neturėtų būti vienaskaitoje?

Straipsnyje Lochneso pabaisa jau pakeičiau nuorodą į daugiskaitą, jei pakeisit šito pavadinimą.

Wait, what?[redaguoti vikitekstą]

"Kriptidus augalus tiria zoologijos šaka - kriptobotanika" - ???? --Nomad 09:49, 8 sausio 2011 (EET)

Prie kriptidų augalų zoologiją pakeičiau į botaniką. Ištryniau "...prieštaringai vertinamos...", nes kontekstas tokiu atveju nurodė, kad zoologija ir botanika yra prieštaringos, bet ne kriptozoologija ar kriptobotanika. --Naudotojas:Šarūnas Steckis 14:03, 8 sausio 2011 (EET)

Manau kriptologams labai norėtųsi, kad kriptozoologija ar kriptobotanika būtų atitinkamai zoologijos ir botanikos šakos, bet taip kol kas nėra ir tikriausiai niekad nebus. Bent jau jei kalbame apie tą anecdotal evidence besiremenčią mėgėjų saviveiklą. --Nomad 06:40, 11 sausio 2011 (EET)
Ir dar, ta visa pastraipa "Skeptikų teigimu, įrodymai yra anekdotų lygio" yra labai taisytina. Pirmiausia, kas tie skeptikai ir kodėl jie čia svarbūs? Moksliniai įrodymai turi aiškius kriterijus, tie kriptidų įrodymai arba juos atitinka arba ne, reikia taip ir parašyti pagal situaciją. Čia ne nuomonės klausimas. Antra, net ir "skeptikų teigimu" jie nėra anekdotų lygio, spėju čia pažodžiui išvertei anecdotal evidence, kas labiau atitinka pavienius, nepatikrinamus pasakojimus / istorijas o ne lietuvišką žodį "anekdotas", juo labiau ne anekdotų lygį. --Nomad 06:49, 11 sausio 2011 (EET)

Taigi, nepuolam versti pažodžiui "anecdotal".--Dirgela 07:26, 11 sausio 2011 (EET)