Kriptobotanika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ya-Te-Veo (išvertus - "Aš tave matau"). Centrinės Amerikos medis žmogėdra. Iliustracija iš J.W. Buel knygos Land and Sea, 1887 metai.

Kriptobotanika - botanikos šaka[reikalingas šaltinis] tirianti augalus, kurių egzistencija moksliškai neįrodyta. Apie šiuos augalus žinoma iš tautosakos, senovinių fantastinių kūrinių arba nepatvirtintų parodymų. Tokie augalai vadinami kriptidais.

Kriptobotanika yra labai prieštaringas mokslas, neturintis nei tikslaus savo kriptidų sąrašo, nei mokslinės klasifikacijos. Dauguma augalų iki šių dienų yra neatrasti.

Kriptobotanika dažniausiai tiria mitologinius/fantastinius augalus, kurie, kaip manoma, turėjo kontaktų su žmonėmis. Didžiąją dalį augalų kriptidų sudaro medžiai žmogėdros.

Yra manoma, kad dauguma augalų kriptidų yra paplitę Pietų Amerikos bei Centrinės Afrikos džiunglėse. Manoma, kad tokių augalų atsiradimą fikcijoje galėjo nulemti vabzdžiaėdžiai augalai. Vis dėlto, vis dar esama parodymų, kad įvairiose pasaulio vietose, o ypač Lotynų Amerikoje, žmogui sunkiai pasiekiamose tankmėse egzistuoja dideli plėšrieji augalai, galintys užmušti žmogų. Apie šiuos augalus rašoma britų kriptozoologo Karlo Šukerio knygoje The Beasts That Hide From Man (2003).

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]