Aptarimas:Kazimira Prunskienė

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ji ne Kazimiera, o Kazimira, vardų painiojimas susijęs su jos pačios noru pasirodyti lietuviškiau. Nepaisant to, visuose dokumentuose jinai nurodoma, kaip Kazimira. Žr. kad ir [1]. --Tractor 12:37, 23 Liepos 2005 (EEST)

Naudotojo Martyno Patasiaus keitimas, žinoma, buvo reikalingas ir leistinas, tačiau įvykdytas „neutralinimas“, greičausiai buvo darytas dėl neigiamo asmeninio požiūrio į politikę ir neobjektyvaus jos istorinio idėlio vertinimo. Tą vietą, kur minima, jog K. Prunskienė buvo „viena iš pagrindinių Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narių“, atstačiau ir nepalaikyčiau jos keitimo, nes Sąjūdžio Taryboje K. Prunskienė buvo išrinkta antru numeriu, ir taip pat yra nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė. --Gandras 22:11, 2008 gruodžio 29 (EET)

Tai ir visa bėda, kad „viena iš pagrindinių [...] narių“ iš tikrųjų nieko konkretaus nereiškia - gal „pakliuvo į svarbiausių dešimtuką“, gal į „šimtuką“, gal į „tūkstantuką“... „Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė“ (ar „Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė“, ar pan.) - aišku, konkretu, patikrinama ir neutralu - su tuo nepasiginčysi. O „viena iš pagrindinių [...] narių“ - lyg apie kokį į vieną mitingą per klaidą nuėjusį žmogelį, kurį dėl kažkokių priežasčių norisi išaukštinti kaip didžiai įžymų, svarbų, žinomą, įtakingą ir reikšmingą... --Martynas Patasius 22:43, 2008 gruodžio 29 (EET)
Atsižvelgdamas į Jūsų pagrįstą kritiką keičiu sakinį: „Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narė, antra pagal balsų skaičių išrinkta į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo Tarybą (Romualdas Ozolas - 193 balsai, Kazimiera Prunskienė - 192 balsai, Vytautas Landsbergis - 187 balsai)“. Atidžiau pažvelgęs į sakinį, įžvelgiau jį kaip galimai populistinį ir netinkamą enciklopedijai. --Gandras 23:02, 2008 gruodžio 29 (EET)

Dėl vardo[redaguoti vikitekstą]

Gerbiamieji, prašau pataisyti mano vardą - esu Kazimiera Danutė Prunskienė. Daug kur klaidos ir nesusipratimai atsiranda ir dėl šio neatitikimo Vikipedijoje. Dėkui! -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo Kazimiera Prunskiene (aptarimasindėlis) 15:24, 5 gruodžio 2011‎ (EET)

Taip, K. Prunskienės svetainėje aiškiai parašyta Kazimiera, bet kai kuriems Vikipedijos vartotojams tai nė motais. Kita vertus, oficiali seimo svetainė rašo Kazimira. Aš manau, kad seimo svetainėje asmens vardo klaida yra labiau tikėtina nei to asmens svetainėje, nors seimui gali būti teiktina pirmenybė kaip oficialiam šaltiniui. Buvau pervadinęs Vikipedijos straipsnį į 'Kazimiera', bet greitai toks keitimas buvo atšauktas. CD 22:51, 5 gruodžio 2011 (EET)
Jei tamsta pažiūrėtumėt oficialaus Prunskienės puslapio naujienų turinį, pastebėsit, kad ir ten visur rašomas vardas Kazimira http://www.prunskiene.lt/lt/ . Tai taip išeina, kad asmens svetainėje irgi su klaidom parašyta? Kelis kartus net? --Snooker apt. 23:11, 5 gruodžio 2011 (EET)
Galima straipsnyje nurodyti, kad skirtingose vietose naudojamas skirtingas vardas. O kuris yra „oficialus“ tai jau reikėtų žiūrėti pagal kažkokiųs oficialius dokumentus, jei įmanoma viešai prie tokių prieiti. --Nomad 23:15, 5 gruodžio 2011 (EET)
Ten išvis neaišku – ne tik Kazimira, bet ir 'biržėlio 17' diena yra ;) CD 08:17, 6 gruodžio 2011 (EET)


Gerbiamieji, istorija tokia. Man suteiktas vardas buvo Kazimiera. Tačiau praradau gimimo liudijimą, ir naujai išduotame buvo įrašyta Kazimira. Taip yra ir pase - todėl VRK ir matote "Kazimira". Tačiau vardas yra asmens nuosavybė, o ir visi mane pažįstantys kreipiasi "Kazimiera". Žinoma, galėčiau keisti asmeninius dokumentus, tačiau tai procedūrai, patikėkite, neturiu laiko. Tiesiog norėčiau, kad čia Vikipedijoje, mano biografijoje, mano vardas būtų rašomas ne pagal kieno nors kito logiką, bet vadovaujantis mano pageidavimu. O kaip jau kam atrodo: ar "viena iš pagrindinių" ar "viena iš paskutinių" - tebūnie kiekvieno sąžinės ir istorinės atminties reikalas. Dar kartą dėkui. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo Kazimiera Prunskiene (aptarimasindėlis) 12:58, 8 gruodžio 2011‎ (EET)

Kaip manote, ar pakankamas pagrindas vardui patikslinti, ar autentiškumas būtų kliūtis? CD 17:28, 8 gruodžio 2011 (EET)

Turbūt reikia pervadinti. Turėtų būti paties asmens naudojama vardo versija. Juk pvz., Vydūnas vadinamas jo paties naudotu slapyvadžiu, o ne kaip pagal pasą parašyta, lygiai kaip ir Ronaldinho. Hugo.arg 17:41, 8 gruodžio 2011 (EET)
Na, šiaip tai tie straipsniai taip vadinami ne dėl to, kad šie asmenys taip norėjo vadintis, o todėl, kad kiti juos taip vadina – slapyvardžiai ar pravardės naudojami dažniau, nei vardai ar pavardės... Kažin, kaip reikėtų nustatyti, kuri vardo forma dažniau pasitaiko šiuo atveju..? „Google“ pagal užklausą „Kazimira Prunskienė“ grąžina „Apie 408.000 rezult.“, pagal užklausą „Kazimiera Prunskienė“ – „Apie 126.000 rezult.“...
Kita vertus, pačiame straipsnyje neabejotinai reikia paminėti abi vardo formas (tarkim, „Kazimira (arba Kazimiera) Danutė Prunskienė“). Ir pats paaiškinimas apie tai, kaip abi formos atsirado, visai tiktų – tarkim, išnašoje. Gaila tik, kad, formaliai žiūrint, ankstesnį pasisakymą galime cituoti tik kaip „Vikipedijos naudotojas slapyvardžiu „Kazimiera Prunskiene“ nurodė, kad [...]“ (iš principo visai įmanoma, kad tokiu vardu užsiregistravo kažkas kitas – Vikipedija netikrina nė besiregistruojančiųjų el. pašto adresų, nekalbant apie dar ką nors)... Štai jei pavyktų ką nors panašaus rasti kur kitur – tegu nors tam pačiam „prunskiene.lt“... --Martynas Patasius 22:43, 8 gruodžio 2011 (EET)
Paprastai naudojamas plačiausiai paplitęs vardas, nepriklausomai nuo to kaip žmogus pats save vadino. Pvz. Vydūno tikrą vardą retas išvis žino, o senovės Romos imperatorių pilni vardai irgi buvo kilometriniai, bet naudojami labiausiai paplitę. Labai abejoju, ar Kaligula ("sandaliukas") save taip vadino. Šiuo atveju jei kuris ir populiaresnis, tai skirtumas pakankamai menkas. Jei kažkur viešai prieinamame šaltinyje būtų parašyta dėl ko yra du vardai (kaip sakė Martynas), nematau problemų užvadinti straipsnį bet kuriuo variantu, o jame paaiškinti kodėl tokia painiava. Tuo tarpu pervadinti remdamiesi tik Vikipedijos naudotojo prašymu tikrai negalime. Bet kas gali pasivadinti bet kokiu vardu ir rašyti čia bet kokias istorijas, bet tai ne pagrindinė priežastis. Pagrindinė priežastis yra kad Vikipedija gali remtis tik kitur publikuota informacija, jokių išimčių. --Nomad 06:40, 9 gruodžio 2011 (EET)
Manyčiau, kad K. Prunskienei geriausia būtų į savo tinklalapį įterpti informaciją su paaiškinimu dėl vardo painiavos, ir tokiu atveju Vikipedija jau galėtų jį cituoti kaip pakankamai oficialų šaltinį. Gi dabar vadovautis vien vartotojo 'Kazimiera Prunskiene' prašymu negalime, kadangi neturime galimybės patikrinti jo autentiškumo. CD 07:59, 9 gruodžio 2011 (EET)