Aptarimas:Greitukas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Trynimas ir atstatymas[redaguoti vikitekstą]

Aš, AudriusA 12:54, 28 rugsėjo 2011 (EEST), buvau ištrynęs šį nuorodinį straipsnį į Greitasis seksas dėl šių priežasčių:

  • Ištrinta nuoroda yra žargono žodis, vulgarizmas. Tokie Vikipedijoje vengtini taigi atitinka trynimo kriterijus pagal Vikipedija:Enciklopedinis stilius trečią punktą.
  • Šis vulgarizmas nepateikiamas Lietuvių kalbos žodyne taigi jam greičiausiai netinka išimtis, esą "labai reikšmingas".
  • Diskusijoms ir redagavimo karams bendruomenė jau išeikvojo daugiau laiko nei šita vieno žodžio nuoroda verta.

Kadangi šito nepaisant bendruomenė pageidauja diskutuoti toliau, straipsnis atstatomas. Prašome nediskutioti čia dėl straipsnio Greitasis seksas kurio ši diskusija neliečia ir jis turi savo aptarimo puslapį čia. Šiame puslapyje diskutuojama tik dėl termino Greitukas.

Diskusija[redaguoti vikitekstą]

Gana populiarus visuomenėje terminas. Kodėl nenukreipus jo į straipsnį, kurį kitaip surasti gali būti sunkiau? --Akral 23:49, 24 rugsėjo 2011 (EEST)

Šnekamajai kalbai, eufemizmams ir vulgarizmams ne vieta enciklopedijoje. Hugo.arg 23:59, 24 rugsėjo 2011 (EEST)
Būtų smagu pamatyti, kurį skubaus trynimo kriterijų atitinka šis puslapis, kad dedate skubaus trynimo žymę. Be to, iškilus diskusijai, kad ir kokia jūsų nuomone ji būti beprasmė, keisti šabloną iš PTR atgal į „trinti“ yra negražu, man atrodo. --Akral 00:03, 25 rugsėjo 2011 (EEST)

O kas tamsta per vienas, vos atėjęs į Vikipediją darąs savo tvarką? Jau buvo čia tokių veikėjų, kurie redirektus kūrė ir iš keiksmažodžių. Čia nėra apie ką diskutuoti, dar kartą primenu, kad tai enciklopedija, solidus, kultūros objektas, o ne vieta neišsilavinusių žmonių žaronizmams ir vulgarizmams rašyti. Hugo.arg 00:10, 25 rugsėjo 2011 (EEST)

ad hominem. Šioje vietoje diskusijos nebetęsiame. --Akral 00:14, 25 rugsėjo 2011 (EEST).


Argumentavimas šnekamos kalbos trumpiniams[redaguoti vikitekstą]

Nukreipimas „Greitukas“ į „Greitasis seksas“ tikrai nesutrukdys enciklopedijos įvaizdžio, tačiau padės jos vartotojams surasti siekiamą medžiagą. Pavyzdžiui, žodis „snitch“ prasme „išdavikas“ anglų kalboje yra žargonas. Tačiau: angliškoje Vikipedijoje jis nukreipia į normal „whistleblower“. Jeigu lietuviška Vikipedija turi kitas normas, būtų smagu pamatyti šias normas ir kriterijus. --Akral 00:14, 25 rugsėjo 2011 (EEST)

Anglų vikipedijos taisyklės neprivalo galioti čia. Anglų wiki yra ir arabiški ar kinietiški nukreipimai, nukreipimai su dažnomis gramatinėmis klaidomis ir tt. O čia bent kol kas palaikoma tvarka ir kokybė. Hugo.arg 00:21, 25 rugsėjo 2011 (EEST)
Nuorodą į konsensuso principu priimtus "tvarkos ir kokybės" kriterijus galima būtų gauti? Tamstos nuomonę aš jau supratau. Mano, pavyzdžiui, priešinga - tvarka ir kokybė yra ten, kur vartotojui patogu gauti reikalingą ir visavertę informaciją. Taip kad būtų įdomu sužinoti Vikipedijos autorių bendrą nuomonę. --Akral 00:32, 25 rugsėjo 2011 (EEST)
Jei gerb. autoriaus įdėta triūso, kuriant šia tema tikrai analitinį straipsnį, nestokojantį iliustracijų, nuorodų ir šaltinių, – trinti nevertėjo. Jei keliamos bangos liečia kelis plikus sakinius bėdžiams (a.k.a. Simple Lithuanian), tai gal geriau negaišinti admino „intelektualiais“ pastebėjimais, blaškantis po įvairias viki ir ieškant temos. „Konsensunso“ (remiantis skirsniu Sutarimas praktikoje) galima paieškoti su kolega (-e) lifte ar sėdus į mikrushkę.--Vilensija 07:39, 25 rugsėjo 2011 (EEST)
Man panašu jog vulgarizmas, ir net nelabai reikšmingumo kriterijus atitinka. Sakyčiau, mest lauk - kas nori, tegu ką nors rimtesnio apie seksą rašo. AudriusA 13:25, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Vaje, kas pas jus per įpročiai, pereiti prie asmeniškumų? Na, kam tas liftas ar mikrushkė čia paminėti? Kam tos kabutės aplink žodį „intelektualūs“? Pabandyti užgauti pašnekovą ar sumenkinti jį ir tokiu būdu gauti psichologinį pasitenkinimą? Paskaitykite atidžiai Argumentum ad hominem ir atpraskite apskritai galvoti apie oponento asmenį diskusijos metu. Taigi, ad hominem. Diskusijos šioje vietoje nebetęsiame. --Akral 14:21, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Tema aktuali, gal atsiras kas sukurps rimtą straipsnį, paanalizuos, nepamirštant, iš kur čia, posovietinėje Lietuvėlėje, subujojo šis reiškinys (atėjo iš Vakarų, Rytų pusės?).--Vilensija 14:01, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Straipsnis yra. Greitasis seksas. Yra kurį laiką, ne aš jį kūriau. Aš noriu sukurti nukreipimą „Greitukas“ į „Greitasis seksas“. --Akral 14:21, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Taigi, ar yra kokie nors rimtesni argumentai, kodėl nukreipimas „Greitukas“ į „Greitasis seksas“ turi neegzistuoti, sukeliant nepatogumų tiems, kas greitai nesugalvoja, kaip ieškoti tokio straipsnio Vikipedijoje? Atkrepiu dėmesį, kad Greitasis seksas straipsnio egzistavimo klausimas yra už šios diskusijos ribų. --Akral 14:21, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Todel, kad "greitukas" nereiskia greito sekso :). Tiksliau, kai kuriais atvejais galetu reiksti si zodi vartojancio zmogaus supratimu. Tamsta darote zodzio "greitukas" apibrezimo klaida ir is cia kyla visas sitas nesusipratimas. Nes "greitukas" nera "terminas" kaip, kad jus ji apibrėžiate, Sudeliokite loginius akcentus ir tuomet pradėkite diskusija. Taipogi tokio "aktualumo" temos publikuojamos Delfyje, ne Vikipedijoje. Jei kalbėt apie žargonus ir svetimybes, tai, sakykim, tąšė gana vienareikšmiškai reiškia krepšį, todėl nukreipimas galimas. "Greituko" atveju, pasikartosiu, šis žodis iš esmės reiškia bet kokį sutrumpintą veiksmą, ką tamsta gautumėte išnagrinėjęs ši žodį lingvistiškai, o ne priskyręs "termino" statusą. „Greitukas“ gali buti ir alaus isgerimas ir sulosimas kortomis ir pan. Siulyciau Vikipedijoje nesivadovauti Delfio ismintimi, o tai beveik visus bendrinius žodžius tektų nukreipinėti į sekso skyrelius :). --Submixster

Labai argumentuota ir nuoseklu. Ką manote, jei padarysime reikšmių puslapį, kaip, pavyzdžiui, Ženklas (reikšmės)? Jame būtų viršuje traukinys, greitas vaikas (čia iš lkž), bendrinis paaiškinimas ir pabaigoje – nuoroda į Gretasis seksas? --Akral 20:51, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Skubotas trinimas[redaguoti vikitekstą]

Oho, AudriusA jau spėjo straipsnį ištrinti. Pirmą kartą iš tiesų susidūriu su dažnai paminimu Vikipedijos adminu snobiškumu. Ignoruodamas diskusiją ir jai nepasibaigus griežtai pareiškęs savo nuomonę tokiu trynimu, Audrius tik demonstruoja, mano nuomone, nepagarbą kitiems nariams. Ir nusispjauti, apie kokį straipsnį dabar eina kalba – tai bendravimo principų reikalas. Keliauju atgal į anglišką Vikipediją ir su savo varganom pastangomis nesikišiu į jūsų uždarą darželį. Kur draugiškas bendradarbiavimas, o kur sava „tvarka ir kokybė“, matai. :) --Akral 14:29, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Viso gero, kai sugalvosit ką nors protingo sukurti, tada galėsit grįžti. Hugo.arg 14:32, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Aš neabejojau, kad atrašysite man neva gudriu komentaru. Atkreipiu dėmesį, kad, nepaisant ne itin didelio aktyvumo, stabiliai prisidedu prie angliškos Vikipedijos. Kelis kartus kreipiau dėmesį, kad pats straipsnis Greitukas čia yra tik rodiklis, kaip jūs bendraujate ir elgiatės. --Akral 14:54, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Sėkite lietuvišką grūdą angliškoje/amerikoniškoje Vikipedijoje! Labai jau varganai mes ten pristatomi.--193.219.39.194 14:59, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Nejaugi taip greit pasiduodat? Kurkit straipsnius, bet atsižvelkit ir į kitų nuomonę ir patarimus. Pikti nėra ko, administratoriai ir kiti naudotojai trina straipsnius, dėl to kad jų turinys neatitinka keliamų reikalavimų. Kaip kurti staipsnius tikriausiai skaitėte taisykles? Felicilijonas 15:02, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Būtent, Felicilijonai! Nuomonę ir patarimus! Tačiau pirmas dalykas, kurį aš gavau čia – įspėjimą už vandalizmą, o tuomet admino trynimą, kuomet aiškiai buvo nurodyta, kad vyksta diskusija dėl šio trynimo. Adminas angliškoje Vikipedijoje nėra kažkuo svarbesnis už paprastą vartotoją. Jis tiesiog turi galią įvykdyti visuomenės sprendimą. Bet ne priimti jo vienašališkai. Šioje situacijoje Audrius ištrynė straipsnį savo sprendimu, ignoruodamas, kad diskusija atsivėrė vos prieš kelias dienas ir dar stabiliai nepajudėjo, nes mano oponentai vis nusiridendavo į ad hominem. Kas tai per darbo aplinkybės? Kas tai per tarpusavio pagarba?
Beje, dėl „keliamų reikalavimų“. Dar niekas man nenurodė tuos reikalavimus, kuriuos pažeidžia šis nukreipimas! --Akral 15:09, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Aš asmeniškai nematau priežasčių, kodėl šnekamosios kalbos terminai negalėtų būti paminėti vikipedijoje, jei jie atitinka reikšmingumo kriterijų. Taip neturėtų vadintis straipsniai ar panašiai, tačiau nukreipiamieji egzistuoti galėtų, o pačiame straipsnyje vienu ar dviem sakiniais gali būti paminėta, kad reiškinys x populiariai dažnai vadinamas y[1][2], ar vulgariai z[3][4]. Nematau tame jokių problemų. --Nomad 11:32, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Atgal prie diskusijos[redaguoti vikitekstą]

Vikipedija:Enciklopedinis stilius nurodo nevartoti šnekamosios, kasdieninės kalbos stiliaus; tarmybių, žargono, slengo; necenzūrinių žodžių; niekinamąja prasme vartojamų žodžių. Kitas dalykas, čia tik tamsta asocijuoja šį žodį su anksčiau minėta reikšme, kurios beje neteikia Lietuvių kalbos žodynas. Jame nurodos šios žodžio reikšmės: greitùkas sm. (2)1. greitasis traukinys: Važiavau greitukù Mrj. 2. Enc pabūklo degtuvo dalis. ir greitùkas, -ė smob. (2) 1. ankstyvas, greitai bręstantis augalas: Pasėjom greitùkų [rugių] Nmn. Tuoj bus šviežių bulbų – pradėsim kasti greitukès Nmn. 2. greitas vaikas: Koks tu, vaikuti, greitukas! Ig.. Taip kad čia galima sukurti nukreipimą ir į traukinį, ir sukurti straipsnį apie pabūklo dalį. Hugo.arg 15:26, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Aš laukiau šios nuorodos. Ačiū. Žinoma, reikėjo ją nurodyti iš karto. Ir nedėti skubaus trynimo žymės, kuri, kaip anksčiau parodžiau, čia netiko. Bet visvien. Gera kryptimi pajudėjome.
Apie enciklopedinį stilių. Aš tą straipsnį skaičiau pakankamai. Vis dar manau, kad šie du sakiniai: „Enciklopedijos visame pasaulyje rašomos būtent moksliniu stiliumi. Jose vengiama: ...“ byloja apie straipsnių turinį. Net turinyje tai yra priimtina, jei tai pavyzdys. Žr. Sesuo ir ieškoti žodžio „sesė“. Juo labiau Enciklopedinis stilius neliečia paieškos. Paieškos mechanizmo funkcija – surasti medžiagą, kurią vartotojas ieško. Plg. paiešką „miailė“ – variklis siūlo „meilė“, nepaisant to, kad žodis „miailė“ neegzistuoja. --Akral 16:03, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Tai išeinat į en Viki ar persigalvojot? Kam čia švaistote brangią energiją? --193.219.39.194 16:28, 26 rugsėjo 2011 (EEST)
Trololo? :) --Akral 16:56, 26 rugsėjo 2011 (EEST)

Aš nemanau, kad vikipedijoje vulgarizmai yra vengtini. Nepainiokite vulgarizmų naudojimo straipsnių tekstuose ("Vytautas (1350-1430) - kiets bičas, davė į dūdą kryžiuočiams...") ir straipsnių apie vulgarizmus, ar apie reiškinius, kurie turi plačiai paplitusius vulgarius terminus. Angliškoje, tarkim, yra straipsnis boner, kur paminėta, jog tai yra vulgarus žodis erekcijai. Tai tik pavyzdys, ten tokių daugybė. Vulgarizmai yra reiškinys kaip ir bet koks kitas, ir nėra priežasčių apsimesti jog jis neegzistuoja ir neįtraukti į Vikipediją. Man nepatinka žudynės ir karai, bet aprašome ir tą ir tą. Nemanau, kad greituką reikėjo trinti. Kita vertus vėlgi nemanau, kad čia kažkokia didelė problema. Galima jį tiesiog atstatyti, jei AudriusA sutinka, ir tęsti diskusiją straipsnio aptarime. P.S. kad nebūčiau klaidingai suprastas - nors tai ir nėra didelė problema, manau Akral pasielgė teisingai, parašęs į administravimo kritiką. Alternatyvos būtų nuleisti rankas arba užsiimti redagavimo karais, nei vienas dalykas nėra pageidautinas. --Nomad 11:39, 28 rugsėjo 2011 (EEST) (perkelta AudriusA iš administravimo kritikos).

Kol mano klausimai ir argumentai lieka neatsakyti, Hugo.arg tęsia redaguoti straipsnį. Tai bent konstruktyvumas ir konsensuso paieškos. --Akral 18:00, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Liaukitės trolinti galų gale, tipiškas trolio elgesys - atėjot, padarėt menkavertį keitimą, sukėlėt ažiotažą ir vis nuolat kurstot - tokius reiktų blokuoti be kalbų. Dar kartą kartoju - LIETUVIŲ KALBOS ŽODYNE tokios reikšmės NĖRA! Jei pateiksit nors vieną solidų lietuvių kalbos žodyną, VLKK nutarimą, dokumentą ar panašų šaltinį, kur naudotojama tokia reikšmė, tada sutinku, kad būtų "nuorodinis". Kol to nebus, puslapis turi būti ištrintas, arba nukreipimas į greitąjį traukinį. Na, gal dar user:Rencas sukurtų ką nors ir apie pabūklo dalį. Hugo.arg 18:06, 28 rugsėjo 2011 (EEST)
Mes čia ne žodyną kuriame. Aš atkreipsiu jūsų dėmesį, kad žodis Vikipedija neatitinka jūsų kriterijų „solidų lietuvių kalbos žodyną, VLKK nutarimą, dokumentą ar panašų šaltinį“. Taip, ad absurdum. Bet, sutikite, ir jūs darote tą patį, kai užsiciklinate ties lietuvių kalbos žodynu. Žodžio „TI“ jokiame šaltinyje nėra, tačiau nukreipiamasis TI egzistuoja. Priedo, kaip pastebėjote, mes nesuradome Vikipedijos taisyklių, kurios apgintų jūsų reikalavimus. Tai kodėl jūsų nuomonė tokia vienareikšmiškai svarbiausia?
Beje, nustokite nusiristi prie ad hominem. --Akral 18:13, 28 rugsėjo 2011 (EEST)
Siūlyčiau Hugo.arg nusiraminti ir diskusiją tęsti civilizuotai. --Nomad 21:10, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

TI yra tiesiog pirmųjų raidžių santrumpa, tam žodyno nereikia. Vikipedija kuriama remiantis autoritetingais šaltiniais, o terminologija kuriama griežtai remiantis VLKK nutarimais žr.. Prašau, parašykite laišką VLKK, pažiūrėsim, kokia kalbininkų nuomonė apie jūsų siūlomą šio žodžio reikšmę. Hugo.arg 18:25, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Gerai, ką darysime su Vagnorkė ir Biznis? Tai irgi šnekamosios kalbos nukreipimai, kurių nėra žodynuose ar autoritetinguose šaltiniuose. Aš jau pradėtų sutikti, kad reikią Greituko nenukreipti, tačiau tada noriu tai daryti nuosekliai. --Akral 20:48, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Diskusijos apibendrinimas ir struktūrizavimas[redaguoti vikitekstą]

Yra nuomonė puslapyje Greitukas vienu ar kitu būdu padaryti nukreipimą į puslapį Greitasis seksas.

Argumentai :

  1. Tai yra vartojamas visuomenėje žargonas. Siekiant informacijos šiuo klausimu, Vikipedijos paieška nepasiūlo pilnojo straipsnio. Yra gerai padėti vartotojams surasti ieškomą medžiagą, ypač, kai tema yra tokia, kad lengvai savo bendradarbių ar draugų dalis žmonių gali drovėtis paklausti.
Kontrargumentas. Bet šis žargonas neturi universalios reikšmės ir priklauso nuo individualaus žmonių supratimo apie šio žodžio reikšmę konkrečiomis aplinkybėmis. Kaip nėra prasmės žodžio "gaidys" nukreipinėti į visus įmanomus šio žodžio pavartojimo objektus šnekamojoje kalboje, lygiai nėra jokio reikalo sukurti žodžio "greitukas" nukreipimus. (Nepasirašytas komentaras iš 86.100.102.61).
Logiška. Pasvarstysiu apie tai. --Akral 20:52, 28 rugsėjo 2011 (EEST)
Niekas nekalba apie visus įmanomus, tik apie reikšmingus variantus. Greitukas iš tiesų yra plačiai paplitęs liaudiškas terminas greitam seksui. --Nomad 21:05, 28 rugsėjo 2011 (EEST)
p. Nomad, liaudiškas terminas ? Gal pabandykite nuvažiavę į kaimą pavartoti šitą terminą jus būsite suprastas vienareikšmiškai - samanės stikliuko, jei apskritai būsite suprastas ? Šiaip, aš gyvenime esu pakankamai praėjęs sluoksnių ir žinau tik vieną, šitas žodis sekso plotmėje suprantamas tik specifinio sluoksnio žmonių, kurie ypač domisi sekso literatūra ir apskritai seksu ir realiai pats žodis vartojamas tik gėjų tarpe. Jei jūs pats jį žinote ir suteikiate tokią reikšmę, nereiškia, kad visi kiti yra tik jūsų nuomonės, tik garsiai nekalba :) Be to, jei kalbėt apie seksualinius, bent jau hetero santykius šis žodis yra įžeidžiamas, bent jau moters atžvilgiu (galit pabandyti su savo žmona, jei nebijote), o tai nesuderinama su Viki principais. Tas pats būtų jei straipsnyje Policininkas jūs maloniai pateiktumėte „liaudyje plačiai paplitusius“ profesiją apibūdinančius terminus :). Mano nuomone, pats šio žodžio vartojimas iškreipia ir suniekina seksualinių santykių prasmę žmogaus gyvenime ir dėl to neturėtų būti Viki vartojamas šia prasme. O taip pat, gryžtam prie to, kad visus terminus turime nukreipti visomis šnekamojoje kalboje vartojamoms prasmėms paaiškinti, ir būtų smagu, kad pradėtumėte nuo žodžio gaidys, parodytumėte pavyzdį. --Submixster
Tiesa sakant, šis žodis vartojamas pakankamai plačiai, neįžeidžiantis, neturi nieko bendro su lytine orientacija ir nėra niekaip reglamentuojamas viki principų. Nežinau, ar Jūs tiesiog nesate jo girdėjęs savo minėtame kaime, ar šiaip prisigalvojote, bet ką sakote yra netiesa. Bandykite įvesti šį žodį į Google, gal praplės akiratį. O tuo tarpu Jūsų asmeninis moralės ir įžeidimo supratimas neturėtų trukdyti Vikipedijai. --Nomad 23:13, 28 rugsėjo 2011 (EEST)
 :) --Submixster
p. Nomad. Ar galiu aš įtraukti žodžio Šokoladas nuorodas į Fekalijas ir Išmatas. Manau, kad „Šokolado“ termino vartojimas liaudyje (platumo, reikšmingumo prasmėmis) visiškai atitinka ir, tiesa sakant, gerokai lenkia sąvokos "greitukas". O taipogi, nėra įžeidžiamas anei necenzūrinis ir t.t.
P.S. patarimas, kokioje kultūringoje kompanijoje neapsijuokite pasiūlydamas kam nors "greituka" arba „praplėsti akirati google“. Tiesiog būsite palaikytas ...::::::: :) --Submixster
Sumixster,[reikalingas šaltinis], kad tai yra įžeidžiantis, susijęs su lytine orientacija žodis. --Akral 07:57, 29 rugsėjo 2011 (EEST)
p. Akral. Pries siulydami pateikti man faktus, pateikite fakta, kad greituku ivardijamas greitas seksas. Diskusija regis yra apie jusu "termina", o ne apie mano. P.S. faktas yra dalykas, kurį galima patvirtinti ir pamatuoti, tai nėra Delfio paistalai ar girtų snekos. Jei tegalite pateikti tik tokius faktus, tai mano nuomones išreiškimas apie šio žodžio įžeidžiamają prasmę irgi yra fakto vertės. --Submixster
Geriausias faktas, kad greituku yra įvardijimas greitas seksas gali būti tik visuomenės tyrimas. Kadangi mes neturime lėšų griežtam statistiniam tyrimui, pabandykime bent jau ištirti, ką lietuviai mano šiuo klausimu internete. „greitukas seksas“ gražina virš 12 tūkstančių rezultatų, bei kelis straipsnius pramoginėje literatūroje. Taigi, šis žodis tikrai vartojamas nurodyta prasme. Klausimas gali būti „ar dera jį taip vartoti“, tačiau faktas yra čia – bent 12 tūkstančių atveju žodžiai greitukas ir seksas yra susiję.
Pateikite man, kad ir tokį įrodymą, kad žodis vartojamas „tik gėjų tarpe“. Aš net jums padėsiu: greitukas gėjai grąžina apie 600 rezultatų. Priedo, jūsų teiginiui paneigti pakanka surasti vieną prieštaraujantį atvejį. Paimkite nurodytą Delfi straipsnį.
Taip pat paieškokite, kur šis žodis yra įžeidžiantis. Visų pirma, jeigu jūs manote, kad jis įžeidžiantis, reiškia jūs pripažįstate, kad jis reiškia greitąjį seksą. Visų antra, William Cutrer teigia, kad neretai Quickie baigia tik vyrai ir istoriškai, prieš feminizmo sukilimą, vyrai moteris truputį išnaudodavo, ikišdavo-ištraukdavo ir atsisveikindavo. Iš to galėtų kilti mintys, kad tai yra įžeidžiantis terminas. Tačiau Hilda Hutcherson vienareikšmiškai teigia, kad tai malonus ir aistringas dalykas moteriai. Mes galėtumėme straipsnį Greitasis seksas papildyti apie tai, kad terminas gali būti vietomis įžeidžiantis, bet nieko susijusio su šia tema internete man nepavyksta rasti. Visai. --Akral 10:59, 29 rugsėjo 2011 (EEST)
p. Akral. Zodziu faktas as turejau omeny tai, kas jau buvo iskelta pacioje sios diskusijos pradzioje - lingvistiskai patvirtinta zodzio reiksmes egzistavima. Pasiskaitykite pats google ar delfi apie zodziu kilme, pasidomekite semiotika. Nereikia sukti ratu aplinkui, tai kaip dėl Šokoladas, a ? Jei jis geras, tai itraukiu, tegu visi, kas domisi šokoladu, aiškiai perskaito, kad šiuo žodžiu liaudyje plačiu ir reikšmingu mastu pavadinamos žmogiškosios fekalijos. --Naudotojas:Submixster
ad absurdum. Ką tuomet manote apie Maudomukas, Vagnorkė, Biznis? Irgi triname? --Akral 11:46, 29 rugsėjo 2011 (EEST)

Kažkada bandžiau panašius nukreipimus padaryti, kai pora iš pažiūros rimtų naudotojų sugalvojo sukurti liaudišką lyt. organo pavadinimo nukreipimą (irgi su intencija "gal kiti nežino, kaip iš tikrųjų vadinasi"). Kai į mano protestą prieš antienciklopedinius veiksmus niekas nereagavo, tada sukūriau keletą nukreipimų į liaudyje populiarius tam tikrų rasių, tautų, profesijų nukreipimus tai jie kaip mat buvo ištrinti, o man sudėtas kompromatas dėl admin. teisių atėmimo. Be kodėl tokia nelygybė? Jei ir toliau bus bandoma proteguoti tokią nenorminę kalbą, tada kogi nesukūrūs nukreipimų čiurka, babajus, nygeris, pede*..., kur*..? Manau googlėj tikrai rasim visokių paaiškinimų, ką tai reiškia. Hugo.arg 23:23, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Todėl, kad tavo minimi žodžiai yra įžeidimai arba necenzūriniai, o greitukas - ne. Viskas paprasta. --Nomad 23:40, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Argumentai prieš:

  1. Tai šnekamosios kalbos dalis, kas neatitinka enciklopedinio stiliaus.
Kontrargumentas. Enciklopedinis stilius nurodo kalbą, kurią reikia vartoti straipsniuose, tačiau straipsniai apie vulgarizmus ir žargonus gali būti visuomenei aktualūs.
Kontraargumentas: čia net ne argumentas, jokios vikipedijos taisyklės anei sveika nuovoka nedraudžia rašyti straipsnius, minėti straipsniuose ar sukurti nukreipiamųjų straipsnių terminams, kurie neatitinka enciklopedinio stiliaus. --Nomad 21:07, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Laukiu kitų narių pasisakymų ir praplėtimų. --Akral 18:08, 28 rugsėjo 2011 (EEST)

Užduokite Google paiešką, pamatysite daug greitukas reikšmių. „Greitukas“ turi būti disambiguation straipsnis su nuorodomis tiek į greitąjį seksą, tiek į greitasis traukinys, tiek į autobusas ekspresas, tiek į 'greitai pagaminamas pyragas ar kugelis', tiek į greitasis žaidimas, tiek į 'akademinis atsiskaitymas, kai vertinama už atlikimo greitį'... --rencas 21:57, 28 rugsėjo 2011 (EEST)
Visiškai pritariu Rencui, tai turėtų būti nuorodinis straipsnis. Ta-Ntalas 09:50, 29 rugsėjo 2011 (EEST)

Taupykime laiką[redaguoti vikitekstą]

Ilga diskusija yra ilga. Mes turime gyvenimus, bei net Vikipedijai laiką galima skirti naudingiau. Viena pusė nori, kad Greitukas nukreiptų į Greitasis seksas, kita – kad Greituke nebūtų jokio sekso paminėjimo visai. Palikime dabartine kompromisinę puslapio versiją ir skirstykimės. Ką manote? --Akral 11:51, 29 rugsėjo 2011 (EEST)

Tik vietoje žarg. gal labiau tiktų šnek.? CD 11:52, 29 rugsėjo 2011 (EEST)
Oj, aš nepamačiau. Iš tiesų, „žarg“ nelabai tinka. --Akral 11:56, 29 rugsėjo 2011 (EEST)
Šiaip jau vikipedijoje žiūrima sveiko proto ir taisyklių atitikimo, o ne kompromiso. Jei aš norėsiu visus puslapius apdėlioti svastikomis, kompromisinis variantas (trečdalis puslapių su svastikomis) anaiptol nebūtų gera išeitis. Kadangi greitukas yra terminas su daug reikšmių, dabartinis puslapis mano supratimu atitinka visas taisykles. Turiu omeny patį formatą, reikšmių tikriausiai ir daugiau bus pridėta. --Nomad 12:04, 29 rugsėjo 2011 (EEST)

Šaltinis[redaguoti vikitekstą]

Galbūt vertėtų pridėti kokį šaltinį, tarkim terminų žodyną [1] ne tik pačiame greito sekso straipsnyje, bet ir čia? Būčiau pridėjęs, bet nenoriu redaguoti kol užrakintas. --Nomad 17:09, 29 rugsėjo 2011 (EEST)

Iš tiesų, pavyzdžiui, Ženklas (reikšmės) yra nuoroda. --Akral 17:43, 29 rugsėjo 2011 (EEST)
Tai kaip? Pridės kas nors? Ar gal jau galima atrakinti ir redaguoti įprastai? --Nomad 00:58, 9 spalio 2011 (EEST)