Anonymous

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„Anonymous“ nariai Los Andžele.

Anonymous (anonimas) – tarptautinis aktyvistų ir haktyvistų tinklas. Jis išgarsėjo dėl savo plataus masto DDoS atakų prieš įvairias vyriausybes, religines grupes ar korporacijų tinklapius.

„Anonymous“ atsirado 2003 m., kai išgarsėjo paveikslėlių apsikeitimo svetainė „4chan“. „Anonymous“ grupės nariai dažnai atpažįstami dėvintys Guy Fawkes kaukes.[1]

Šis tinklas pradžioje veikė kaip decentralizuota internetinė bendruomenė, pagrinde veikusi anonimiškai pasirinktam tikslui pasiekti. 2008 m. su projektu „Chanologija“ (didelis protestų, interneto svetainių puolimo ir kt. veiksmai prieš Scientologijos bažnyčią) prasidėjo „Anonymous“ grupės tarptautinė veikla.

Grupė aktyviai reiškiasi pasisakant prieš interneto laisvės varžymus, antipiratinius įstatymus. Dar vėliau „Anonymous“ taikiniais buvo JAV, Izraelio, Tuniso, Ugandos ir kitų šalių vyriausybės, vaikų pornografijos svetainės, autorinių teisių saugotojai, korporacijos, tokios kaip PayPal, MasterCard, Visa ir Sony. „Anonymous“ grupė viešai pritarė Wikileaks ir Occupy veikloms.

Dėl savo veiklos daug šios grupės narių buvo suimti JAV, Australijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose ir kitose. Grupės šalininkai ją vadina skaitmeniniais Robinais Hudais,[2] tuo tarpu priešininkai juos vadina kiberteroristais[3] 2012 m. žurnalas „Time“ „Anonymous“ įvardijo kaip vieną iš 100 įtakingiausių pasaulio veikėjų.[4]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]