Aniolitas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nepoliruotas aniolito pavyzdys, taip pat žinomas kaip „rubinas zoisite“

Aniolitas dažnai traktuojamas kaip mineralo zoisito rūšis iš Kenijos ir Tanzanijos, tačiau tai metamorfinė uoliena, sudaryta iš žalio zoisito, juodo ar tamsaus pargazito ir rubino.[1] Terminas oficialiai nepripažintas metamorfinės uolienos pavadinimu.[2] Pavadinimas kilo iš masajų kalbos žodžio anyoli, reiškiančio „žalias“. Aniolitas dažnai vadinamas rubinu zoisite arba Tanganikos meniniu akmeniu.

Dėl kontrastingų spalvų aniolitas yra populiari medžiaga skulptūroms ir kitiems dirbiniams. Pirmą kartą atrastas Mundarara kasykloje, netoli Longido, Tanzanijoje, 1954 m.

2010 m. buvo iškastas akmuo, vadintas „Tanzanijos brankagmeniu“ ir priklausęs neegzistuojančiai kompanijai „Wrekin Construction“. Šis brangakmenis buvo neteisingai įvertintas 11 mln. svarais. Bet iš tikrųjų tai buvo aniolito luitas, kurio vertė apie 100 svarų. Kaip bebūtų galiausiai jis buvo parduotas už 8000 svarų.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://www.mindat.org/min-27151.html Mindat
  2. Metamorfinės uolienos, Terminų klasifikacija ir glosarijus, D. Fettes ir J. Desmons (sud.), Cambridge University Press