Amerikietiškas tėvelis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

American Dad characters.png
ŽanrasSituacijų komedija
FormatasPolitinė satyra
Vulgarus humoras
Siurrealistiškas humoras
Komedija
Kūrėjas (-ai)Seth MacFarlane
Mike Barker
Matt Weitzman
VaidinaSeth MacFarlane
Wendy Schaal
Scott Grimes
Rachael MacFarlane
Dee Bradley Baker
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
Sezonų skaičius10
Serijų skaičius157
Trukmė22–24 minutės
Transliacija
Originalus kanalasFOX
Adult Swim
Originalus laikotarpis2005 m. vasario 6 d. – dabar
Išorinės nuorodos
Tinklalapis

„Amerikietiškas tėvelis“ (angl. American Dad!) – amerikiečių kuriama animacinė situacijų komedija, rodoma FOX kanalu nuo 2005 m. vasario 6 d.

Pagrindinis veikėjas yra Stenas Smitas (Stan Smith), kuris dirba CŽV agentu, gyvena su žmona, dukra ir sūnumi, taip pat augina kalbančią žuvį, kurios smegenys sukeistos su vokiečių šnipo smegenimis, bei ateivį, kuris kažkada išgelbėjo jam gyvybę. Amerikietiško tėčio kūrėjas – Setas Makfarlinas (Seth MacFarlane), kuris taip pat kuria ir kitą populiarų animacinį serialą „Šeimos bičas“. Pirmoji serija buvo parodytaa Jungtinėse Amerikos Valstijose FOX kanalu 2005 m. vasario 6 d., o serialas reguliariai pradėtas rodyti nuo gegužės 1 d., po „Šeimos bičo“ premjeros.

Lietuvoje pradėtas rodyti liepos 18 d. kanalu „MTV Lietuva“.

Pagrindiniai veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Stenas Smitas (Stan Smith) – šeimos galva, slaptasis CŽV agentas. Dažnai linkęs viską hiperbolizuoti ir priimti kvailus sprendimus manydamas, kad visiems aplink gresia pavojus. Nesikuklina naudotis savo įtaka specialiosiose tarnybose, kad pasiektų savo, todėl dažnai jo užduočių atvyksta vykdyti būrys ginkluotų agentų. Pabrėžtinai šovinistas, trumparegis, labai konservatyvių pažiūrų, puoselėjantis tradicines vertybes. Didžiausią siaubą jam kelia savo nuomonę turinčios moterys, liberalai ir gėjai.
  • Francė Smit (Francine Smith) – Stano žmona, su kuria jis turi du vaikus. Paprasta namų šeimininkė kartais pagalvojanti apie tai, kad gyvenimas yra žymiau daugiau nei skalbimas, pietų gaminimas ar lyginimas. Dažnai neklausinėdama paklūsta net kvailiausiems vyro paliepimams.
  • Heilė Smit (Hayley Smith) – paauglė dukra. Liberalė, kovojanti už moterų teises, medžių išsaugojimą ir t. t. Dėl to dažnai pykstasi su tėvu Stano Smitu (Stan Smith).
  • Stivas Smitas (Steve Smith) – jaunėlis sūnus, kurio pagrindinis tikslas gyvenime paliesti merginos krūtį, visada lieka neįgyvendintas. Tėvas jam – didžiausias autoritetas, todėl dažnai jį mėgdžioja ir perima jo vertybes.
  • Klausas (Klaus) – kalbanti žuvis gyvenanti akvariume. Kalba su vokišku akcentu, nes turi vokiečių šnipo smegenis. Dažniausi užsiėmimai – bandymas visus sukiršinti, Francine merginimas arba verkimas dėl nenusisekusio gyvenimo.
  • Rodžeris (Roger) – Smitų šeimoje gyvenantis ateivis, kurį Stano priglaudė dėl to, kad šis kažkada išgelbėjo jam gyvybę. Jam neleidžiama (išskyrus išimtis) išeiti iš namų, todėl jis laiką leidžia žiūrėdamas muilo operas, gerdamas alkoholinius gėrimus bei rūkydamas. Dažnai cituoja įvairių serialų herojus.

Pagrindinis veiksmas vyksta šeimos namuose, kurie yra išgalvotame mieste Langley Falls.

Įžanginis filmukas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip ir visi populiarieji animaciniai serialai, „Amerikietiškas tėvelis“ prasideda pasikartojančiu įžanginiu filmuku. Vienintelis dalykas, kuris keičiasi kiekvienos serijos pradžioje, yra antraštė laikraščio, kurį Stenas paima kiekviena dieną išeidamas iš namų ir bedainuomas „Labas rytas, Amerika“ (angl. Good morning USA!). Antraštės dažniausiai turi politinės satyros elementų, pavyzdžiui, „Izraelis atsitraukia iš Gazos, nepalikdamas Gazos nėščios“ (angl. Israel pulls out of Gaza, Gaza not pregnant), „Iranas pakeičia savo vėliavą į vidurinį pirštą“ (angl. Iran changes flag to middle finger) ir t. t.

Reitingai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nors kuriamas to paties autoriaus kaip ir „Šeimos bičas“, „Amerikietiškasis tėvelis“ nesusilaukia nė pusės tiek žiūrovų. Lietuvoje serialą buvo pradėję rodyti MTV, tačiau greitai transliacijas nutraukė ir pakeitė jį kitu animaciniu serialu „Darija“.