Alita

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
AB „Alita“ logotipas
„Alitos“ gamyklos adresas: Miškininkų g. 17, LT-62200 Alytus
Maturing cellar Alita.jpg

AB Alita – putojančio vyno, brendžio ir kitų alkoholinių gėrimų gamintoja Lietuvoje, įkurta 1963 m.  Kurdama gėrimus įmonė siekia aukščausios kokybės, nuolat ieško inovatyvių sprendimų. Gamykloje įdiegti ir nuolat atnaujinami šiuolaikiški gamybos įrenginiai, kurie atitinka tarptautinius kokybės standartus. „Alita“ priklauso MV GROUP – vienai didžiausių įmonių grupių Baltijos šalyse, vienijančiai aštuonias MG BALTIC koncernui priklausančias įmones. MV GROUP veikia keturiuose verslo sektoriuose: gamyba, platinimas, logistika ir prekyba. 

Prekės ženklai[taisyti | redaguoti kodą]

Environment Alita.jpg

Bendrovė gamina ir plėtoja šiuos prekės ženklus: 

Putojantis vynas „Alita“. Populiariausias putojantis vynas Lietuvoje. Šio prekės ženklo gėrimai gaminami dviem metodais. „Charmat“  (antrinė fermentacija, kuri ne mažiau 30 parų, naudojant mieles, vyksta uždaroje patalpoje) ir „Méthode traditionelle“ (antrinė fermentacija ne mažiau kaip 9 mėn. vyksta buteliuose).

Brendis „Alita Brandy“. Vienas pirmųjų Lietuvoje pradėtų gaminti brendžių. Jo gamybos istorija prasidėjo dar 1995 m. Iki šių dienų gėrimas išlaikė geriausias klasikinio brendžio savybes. Gaminant „Alita Brandy" naudojamos rinktinės žaliavos iš Konjako ir Bordo regionų. Jos gaunamos du kartus distiliuojant Ugni Blanc, Folle Blanche ir Colombard vynuogių vyną. Šiam brendžiui būdingas švelnus skonis ir klasikinis džiovintais vaisiais, karamele bei vanile dvelkiantis aromatas.

Putojantis vynas „Ruby“. Šis gėrimas gaminamas „Charmat“ metodu (antrinė fermentacija, kuri ne mažiau 30 parų, naudojant mieles, vyksta uždaroje patalpoje). Šio putojančio vyno skonis yra lengvai saldus, o aromatas – gėliškas.

Stiprus grūdų gėrimas „Samanė“.  Gėrimas pagamintas iš Dzūkijoje išaugintų rugių. Raugas laikomas nerūdijančio plieno talpose. Distiliuojamas du kartus. Gamyboje naudojama dzūkiškos naminės receptūra ir technologija.

Pažintinė programa[taisyti | redaguoti kodą]

„Alitoje“ vyksta pažintinė ekskursija, kurios metu galima pamatyti skirtingus gėrimų gamybos procesus, išgirsti įmonės ekspertų pasakojimus apie putojančio vyno, brendžio kilmę, istoriją bei gamybos technologijas.

Taip pat lankytojai turi galimybę susipažinti su iš Prancūzijos kilusiais, ilgus metus gamykloje naudojamais natūralaus putojančio vyno gamybos metodais: Méthode traditionelle ir Charmat; sužinoti apie putojančių vynų gamyboje naudojamų vynuogių kilmę; atrasti, kas lemia taurėje atsiskleidžiančias skonio ir aromato ypatybes.